Poloha a dosažitelnost

Jeseníky jsou velmi oblíbenou lokalitou pro dovolené v kterémkoliv ročním období. Ačkoliv můžete mít pocit, že je obec Široká Niva pouze bezvýznamnou vesničkou, opak je pravdou. Jedná se o jednu z nejlépe umístěných obcí, která leží v samotném středu Jeseníků. Díky tomuto umístění můžete absolvovat celou řadu výletů do míst, která jsou v těsné blízkosti a dojezd k nim Vám zabere jen několik málo minut. Výhodou je také perfektní autobusové či vlakové spojení do okolních měst, zastávky vlaku i autobusu jsou navíc od penzionu Mysliveček vzdáleny necelých 10 minut pěší chůze. 12km vzdálený Bruntál nabízí řadu aktivit, v letních měsících koupaliště, celoročně wellness centru. Za návštěvu stojí 13 km vzdálené Vrbno pod Pradědem, v němž najdete cyklostezky, bikepark i skatepark, oblíbenou bobovou dráhu nebo lesopark a naučnou stezku. V zimních obdobích můžete využít také Ski Arenu Vrbno. Lyžování v areálu Annaberg. Nedaleko také Malá Morávka spousta sjezdovek různých délek a náročností.

  Vybavení a služby

V penzionu najdete 8 nově zařízených pokojů s vlastním sociálním zařízením. 7 z nich je umístěno v patře a nabízí krásný výhled na okolní krajinu, osmý - bezbariérový pokoj je umístěn v přízemí. V koupelnách, které jsou spojeny s pokojem najdete WC, umyvadlo a sprchový kout. Pokoje i koupelny prošly nedávno celkovou rekonstrukci, můžete se tedy těšit na nové a čisté vybavení. V penzionu se nachází restaurace s barem a 30 místy k sezení, která slouží zejména pro hosty penzionu. Na zahradě penzionu najdete také terásku s posezením, posezení u ohniště. Celý areál penzionu je oplocený a vzhledem ke klidné oblasti, ve které je umístěn, se skvěle hodí pro rodiny s dětmi. Na zahradě navíc prolézačky a houpačky, trampolína i pískoviště. V letních měsících venkovní bazén, osvěžení a rybolov v potoku, který protéká přímo před příjezdovou cestou k penzionu. Přímo před bránou penzionu také vede oblíbená cyklostezka. Úschova zavazadel, kol nebo lyží, možný pobyt s domácím mazlíčkem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Široká Niva díky svému umístění na pomezí Nízkého a Hrubého Jeseníku nabízí dokonalý výchozí bod pro Vaše výlety. Pokud chcete navštívit nejoblíbenější turistická místa Jeseníků, od nás to jednoduše budete mít všude kousek. Samozřejmostí je výlet na nejvyšší bod Jeseníků - Praděd nebo na další okolní hřebeny a vrcholy. V blízkosti se nachází také Zlaté Hory se svými proslulými Zlatorudnými mlýny nebo Rejvízem, přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně nebo jedna z nejmladších sopek na našem území - Uhlířský vrch. V zimním období máte v blízkosit nespočet sjezdovek pro začátečníky i nejmodernější ski areály pro náročné. Využít můžete také upravované běžkařské tratě nebo se můžete jít prohřát do nového wellness centra v nedalekém Bruntále. V letním období na Vás čeká celá spousta atrakcí, jako je například koupaliště v Bruntále, bobová dráha ve Vrbně p. Pradědem. Výborným cílem je také nedaleká Slezská Harta, která nabízí osvěžení u vody, spoustu zábavy nebo například plavby lodí.

Zpět


TOPlist
  Penzion Mysliveček Široká Niva
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Mysliveček
Ceník ubytování a stravování