Horská chata Mýtiny

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Polosamota Mýtiny je součástí krkonošského městečka Harrachov, odkud také vede silnice na Mýtiny. Z Mýtin vede také cesta pro pěší do údolí řeky Jizery, která tvoří hranici mezi Jizerskými horami a Krkonošemi. OSOBNÍM AUTEM: polosamota Mýtiny leží cca 2km od mezinárodní silnice (Praha - Mladá Boleslav - Harrachov, při cestě na Mýtiny se ze silnice odbočuje v Harrachově. VLAKEM: Chata se nachází cca 80m od železniční zastávky Harrachov na trati Českých drah (denně až 11 vlaků Českých drah z/do Liberce). AUTOBUSEM: v sezóně až 10 autobusových spojů z/do Mýtin do/z Harrachova (na autobusové nádraží). Z autobusového nádraží Harrachov je přímé spojení do Prahy a dalších lokalit.
Vybavení a služby
Penzion leží v klidné, ale výborně dostupné horské polosamotě Mýtiny (738m.n.m.) v Krkonošském národním parku, cca 2 km od centra Harrachova a je vhodný jak pro rodinnou, tak i skupinovou rekreaci. Celková kapacita čítá 45 lůžek. Máme k dispozici 4-lůžkové apartmá s WC a koupelnou a 3-lůžkové apartmá s WC a koupelnou, které může být k dispozici ještě s 2 lůžkovým pokojem a lze tedy ubytovat i 5 osob. V patře se nachází 9 pokojů s WC a s koupelnou na chodbě. Je zde také společenská místnost s krbem a jídelna s barem pro ubytované hosty. Stravování se snídaní či polopenzí.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Zimní rekreace: V blízkém okolí jsou vleky a sjezdovky a běžkařské trasy. Možnost sáňkování a bobování. • Letní rekreace: Ideální podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku. Přímo u penzionu se nachází golfové hřiště a venkovní ohniště. • Golf 9 Jamkové Hřiště: Harrachovské, nejvýše položené golfové hřiště v Čechách nabízí 9 jamek. Hřiště má omezenou průchodnost skupin na 7, což každému hráči dá dostatek volnosti a klidu pro hru. Jsme také jediné hřiště v Krkonoších součástí rodinného golfového projektu "Family courses", kde mají mejmenší golfisté možnost být rovnocenými protihráči svým rodičům díky zkráceným odpalům. • HARRACHOV: městečko na západě Krkonoš ležící v údolí říčky Mumlavy (okres Semily, Liberecký kraj). Vznik obce je doložen od 17.století jako sklářská osada (roku 1630 zde byly založeny Harrachovy sklárny v osadě Nový svět: výroba dutého skla). Od 20.století je Harrachov rekreačním centrem, zejména zimních sportů - skokanského, sjezdového a běžeckého lyžování.
TOPlist