Poloha a dosažitelnost

Naše rodinná chalupa je přesně to pravé pro Vás. Leží v Krkonošském národním parku ve Velké Úpě v nadmořské výšce 777m n.m. a je jedinečná svým malebným výhledem do údolí řeky Úpy Nabízí levné ubytování pro pohodovou dovolenou rodin s dětmi i skupin. Její okolí přímo vybízí k letní i zimní turistice či jízdě na kolech. Perlou vaší dovolené může být i výstup na nejvyšší horu České republiky Sněžku (1603 m n.m.). Chalupa s popisným číslem 53 se nachází ve Velké Úpě v části Výsluní, orientována čelní stranou a původním zachovalým kamenným zápražím na jihozápad. V letním období je osluněna od rána do večera (až do 21.30), protože je situována nad údolím řeky Úpy na jihozápadní stráni a slunce zapadající nad Hnědým vrchem svítí na zápraží do pozdního večera.

  Vybavení a služby

Pro ubytování rodin s dětmi i větších skupin nabízíme podkroví, které je vybudováno s ohledem na ráz horské chalupy. V jeho centru se nachází společenská místnost s vhodně umístěnou a plně vybavenou kuchyňskou linkou včetně myčky nádobí. A pokud nebudete chtít vařit, je možné navštívit nedaleké restaurace ve Velké Úpě. K ubytování slouží 4 pokoje (kapacita cca 15 osob). Ke každému pokoji přísluší vlastní sociální zařízení s WC, sprchou a umyvadlem. Po dohodě je možno "přikoupit" i další patro pro dalších 7 osob. Chalupa je nekuřácká. U objektu je parkovací místo pro tři až čtyři auta, pouze v období bez sněhu. Děti jsou vítány – k dispozici je dětská postýlka, vanička, nočníky, dětská prkénka, jídelní židličky, dětské nádobí, dětský koutek... Od jara do podzimu vám budou dělat společnost také roztomilé ovečky, které se pasou na svažité louce vedle chalupy. U chaty je mírně svažitý terén s malým protisvahem vhodným pro dětské začátečnické lyžování a sáňkování. V letním období je příjemné jen tak relaxovat na osluněném původním zápraží.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

K lyžařskému areálu Skiport Velká Úpa je možné pohodlně sjet na lyžích od chaty a je zde možnost večerního lyžování. Autobusová zastávka ve Velké Úpě je vzdálená asi 800m. Pravidelnými linkami je jednoduché dostat se pohodlně jak do Pece Pod Sněžkou, Janských Lázní i Trutnova. V centru Velké Úpy je také zastávka skibusu, kterým se zdarma a pohodlně dostanete do Pece pod Sněžkou a Janských Lázní - Skiaréna, největší lyžařský areál v ČR.

Zpět


TOPlist
  Horská chalupa U Hančilů Velká Úpa
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chalupa U Hančilů
Ceník ubytování a stravování