Poloha a dosažitelnost

Obec Benecko leží v západních Krkonoších. Výhodou proti střediskům jako je Harrachov, Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou, která leží v údolí, je vrcholová poloha rekreačního centra. Jihozápadní orientace zajišťuje v jasných dnech dostatek slunce a proudění vzduchu zbavuje ovzduší škodlivých nečistot. Svahy, lesy a louky nabízejí vynikající možnosti k lyžování, turistice, sběru plodů a k rekreaci. Obec se nachází ze dvou třetin v 3.zóně Krkonošského národního parku, obytné části jsou v ochranném pásmu. Je výhodným východiskem pro horské tůry na hřebeny Krkonoš. Návštěvník se může obdivovat dalekým výhledům ze svahů Žalého a toulat se po zajímavých oblastech Benecka, Horních a Dolních Štěpanic nebo Mrklova, případně navštívit 6km od hranic obce vzdálené město Jilemnici nebo 13km vzdálené Vrchlabí. Okulární vizitace Krkonošských panoramat je možná z 200m vzdálené vyhlídky, nebo rozhledny na vrchu Žalý. GPS Loc.: 50°38'41.54"N, 15°32'12.47"E

  Vybavení a služby

Dům má vlastní pozemek o rozloze 3.144 m2 orientovaný jako jižní svah s vlastním zdrojem pitné vody. Částečně podsklepený, 3.podlažní cihlový dům je celkově vytápěný elektrickými přímotopy, ohřev vody (600L) je centrální elektrickými kotli. Sklep (194 m2) objektu je rozdělen na provozní, skladovou a společenskou část. V provozní části je vodárna a ohřev teplé vody, ve skladové části je prostor pro odkládání lyží a kol, ve společenské je klub - vinárna. V 1. nadzemním podlaží (220 m2) jsou společné prostory jako je plně vybavená společná kuchyně, jídelna pro 25 osob s barem a výčepním zařízením (pípou), krbová kamna, kulečníkový klub se šipkami a ping pong. Zároveň jsou zde WC. Podlahy jsou z keramických dlaždic. V 2. nadzemním podlaží (220 m2) se nachází 4 pokoje s vlastními sprchami a wc s celkovým počtem 11 lůžek. Podlahy jsou dřevěné, plovoucí. V podkroví (194 m2) se nachází 2 dvoulůžkové pokoje s vlastními sprchami wc a 2 dvoupokojové apartmány s vlastními sprchami a WC s celkovým počtem 9 lůžek. Podlahy jsou dřevěné, plovoucí. Celková kapacita bez přistýlek – 24 lůžka. Na pozemku je 6 parkovacích míst a venkovní sezení s grilem a ohniště, dětské hřiště s trampolínou a lanovým programem. Objekt je celoročně dopravně přístupný.

  Rekreace a služby v okolí

V zimním období je pro je pro Vás připraven: SKI areál BENECKO – sjezdové a běžecké tratě, SKI areál Vítkovice – Aldrov, SKI areál Horní Mísečky s možností přejezdu do Špindlerova Mlýna přes Medvědín, SKI Areál Herlíkovice a Bubákov. Všechny lyžařské areály nabízejí umělé zasněžování a noční lyžování. V blízké Jilemnici je společná sauna a plavecký bazén, ve Špindlerově mlýně Aquapark. V letním období je zde možnost: Vyjížděk na koních, spousta možností turistiky jak na kole, tak pěšky. Na Benecku zastávka cyklobusu. Lanová dráha ve Špindlerově Mlýně a v areálu Herlíkovice má samozřejmě "Letní provoz" a nabízí půjčování horských koloběžek přímo u pokladny lanové dráhy. V blízké Jilemnici je sauna a plavecký bazén, ve Špindlerově mlýně Aquapark. Pěší turistika je možná jak přímo v krásné krajině okolo penzionu, tak v nedalekém okolí. Blízko je rozhledna Žalý v nadmořské výšce 1019m. Penzion má vlastní dětské hřiště s trampolínou a lanovým programem, ping pong a kulečník.

Zpět


TOPlist
  Honcův dům Benecko, Horní Štěpanice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Honcův dům
Ceník ubytování a stravování