DAHEPO - Poloha, Služby, Okolí

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Apartmán se nachází na Červenohorském sedle, na hřebenu turistické magistrály Praděd - Šerák. Je situován v přízemí čtyřpodlažní budovy hotelového typu. Parkování automobilů před objektem. Přes Červenohorské sedlo vede silnice I.třidy Šumperk - Jeseník. Na Červenohorské sedlo je možno dojet automobilem nebo autobusem. Další možnost vlakem do Kout nad Desnou a potom 6km autobusem.
Vybavení a služby
Apartmán je plně vybaven pro 6 osob a je určen pro celoroční pobyt .Součástí apartmánu je kuchyňská linka, lednička,elketrický 4 plotýnkový vařič, digestoř, jídelní stůl. Obývací část s televizí a radiomagnetofonem s rozkladací sedací soupravou. Sociální zařízení - sprchový kout, WC, umyvadlo. Předsíň s úložným prostorem pro lyže a lyžařskou obuv. V objektu se nachází půjčovna lyží a snowboardů, skiservis. V sousedním hotelu je k dispozici bazén, sauna, masáže. Možnost využití restaurace a baru. K dispozici je nově otevřený bar s kavárnou přímo pod apartmánovým domem. V bezprostřední blízkosti objektu je v zimním období k dipozici 6 lyžařských vleků a 1 čtyřsedačka. Možnost večerního lyžování, využití lyžařských škol. Pro běžkaře jsou zde značené a udržované běžecké tratě napojené na lyžařskou magistrálu Ramzová - Keprník. Červenohorské sedlo - Praděd - Karlova Studánka.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Červenohorské sedlo, které leří v nadmořké výšce nad 1000m n.m. je ideálním místem na provozování horské turistiky, jízdy na horských kolech, sběru lesních plodin a houbaření. Nejvíce však láka v zimním období ke sjezdovému lyžování díky rozmanitosti terénu od černé sjezdovy až po mírné modré sjezdovky. K výrazně kvalitnějšímu lyžování přispěla nová čtyřsedačka, která na severních svazích propojí všechny sjezdovky. Pro běžkaře jsou upravovány běžecké stopy hlavní hřebenové magistrály Jeseníků. Z výletů do okolí lze doporučit návštěvu lázní Jeseník, lázně Karlova Studánka a nebo lázně Velké Losiny kde se mimo jiné nachází známý zámek nebo výroba ručního papíru. Za zhlédnutí stojí přečerpávací elektrárna s přehradou Dlouhé Stráně nebo např. největší rašeliniště se svéráznou květenou a spoustou jezírek v přírodní rezervaci Rejvíz.
TOPlist