Poloha a dosažitelnost

Chata U Jeníka je umístěna v malebné obci Bystřice - směr do Pasek v nadmořské výšce 500m. Autobusová zastávka - pod Bukem. GPS: 49°37'36.55"N 18°45'2.03"E. U autobusové zastávky pod Bukem je po pravé straně (přes cestu) vjezd do lesa. Po této zpevněné cestě dojedete po cca 1 min až k chatě. Parkování přímo u objektu v každém ročním období.

  Vybavení a služby

Společenská místnost - samoobslužný bar s výčepním zařízením, krb, šatna, televize, posezení, pojízdný servírovací stůl, výtah na potraviny. V chatě je pět ložnic s vlastním sociálním zařízením. V přízemí je plně vybavená kuchyň - plynový sporák, el. horkovzdušná trouba, chladnička, mraznička, myčka nádobí, pračka, mikrovlnná trouba, varná konvice a ostatní potřeby běžné domácnosti (sůl, koření.. ) K dispozici sauna pro cca 4 osoby (zájem o saunu a čepování piva nutno oznámit předem). Prostor pro kočárky, lyže, snowboardy a sáňky. Na pozemku se nacházejí zahradní kuželky. Poklidnou atmosféru je možno si zpříjemnit opékáním na venkovním ohništi se zastřešeným posezením. Na chatě je zavedeno vytápění plynem s termoregulací + topení na tuhá paliva.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Vycházky, výlety nebo cykloturistika na přilehlé hřebeny Beskyd (Loučka - 835m/m, Filipka - 745m/m, Velký Sošov - 886m/m, Velký Stožek - 978m/m, Velká Čantoryje - 995m/m). • Rozhledna na Čantoryji (vzdálenost cca 12km) www.cantoryje.cz • Skiareál Mosty u Jablunkova: 4 sjezdovky, snow park, běžecké tratě, horská vozíková dráha, dětské atrakce, „opičí“ lanová dráha, sjezd na koloběžkách, bike park, stylový hotel (vzdálenost 17km) www.skimosty.cz • Lanová dráha na Javorový vrch: horská chata, hřebenové turistiky, paragliding, skiareál - 3 sjezdovky, snow park, běžecké tratě (vzdálenost 13km) www.javorovy-vrch.cz • Prales Mionší Dolní Lomná - naučná stezka (vzdálenost 16km) • Letní koupaliště „Amerika“ Jablunkov – tobogán, restaurace (vzdálenost 12km) • Aquapark Wisla (PL) – www.golebiewski.pl

Zpět


TOPlist
  Chata U Jeníka Bystřice nad Olší, Paseky
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata U Jeníka
Ceník ubytování a stravování