Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v okrajové části obce Olešnice v Orlických horách, v blízkosti sportovního areálu Tj START. Je dobře celoročně dostupná jak osobním automobilem, tak autobusem. Zastávka hromadné dopravy je poblíž. Vzdálenost do centra obce, kde jsou k dispozici obchody, restaurace a pošta je cca 5 min.pěšky. V obci se jezdí Mistrovství světa v TRAVNÍM LYŽOVÁNÍ. Pokud je příznivé počasí jezdí se MS v Motoskijeringu. Přechod do Polska je cca 2km. VZDÁLENOST OD Hradec Králové 45km, Náchod 12km, Dobruška 16km, Rychnov n. Kněžnou 31km.

  Vybavení a služby

Ubytování je vhodné zejména pro RODINY s dětmi.Majitelé věnují spoustu času budování nových atrakcí pro děti.Dále pro všechny milovníky LYŽOVÁNÍ,CYKLOTURISTIKY a krásné přírody.Možnosti výletů-zámky,pevnosti,koupaliště.Největší polská tržnice je v blízkosti. Chata je dobře vybavena s kapacitou 16 lůžek ve 4 pokojích, je zrekonstruována, část interiéru je obloženo dřevem, což působí velice útulně. V přízemí se nachází koupelna s velkou vanou, WC a pračkou, 2 ložnice, kuchyň(myčka,skloker.deska,mikrovl.trouba,mrazák) a společenská místnost, která je vybavena el. šipkami, tv. Pro nejmenší děti je k dispozici rozkládací postýlka a jídelní stolička. Vytápění je dřevokotlem + elektřina. Pokoje 2x4 lůžkový v přízemí a 1x5 lůžkový a průchozí pokoj 1x3lůžkový + 2lůžkový v podkroví. V patře je další koupelna s WC a velkým sprchovým masážním boxem. Venku je zastřešená terasa s posezením a prosklenou lednicí,velký pozemek s grilem,krbem, ohništěm a udírnou.Zahradní domek s VÍŘIVKOU PRO 5 OSOB,výčepní zař.s chlazením,v létě kulečník. Pro děti: SJEZD NA LANĚ,lezecká stěna,dětský domeček se skluzavkou, pískoviště a houpačky,kolotoč.Je tady velká TRAMPOLÍNA,nadzemní BAZÉN. Dále je k dispozici drobné sportovní náčiní, travnaté hřiště na volejbal nebo nohejbal. V ceně pronájmu nejsou lůžkoviny . V zimě k dispozici palivo.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

V centru obce se nachází obchod s potravinamy, restaurace, pošta a muzem Utzova mechanického betlému. Necelý 1km od domu je nový skiareál Hartmann a 2km Ski Olešnice. Součástí Olešnice je i skipark Čihalka,10 km velký ski areál Zieleniec s kabinovýni lanovkami,nedaleko je i ski areál Deštné v Orlických horách. Obcí prochází upravované stopy pro běžkaře. Na běžky se ostatně dá také vyjít přímo z domu. Na sousedních pozemcích se každý rok koná jeden díl seriálu Mistrovství ČR v Motoskijeringu. 1km od objektu začíná pás opevnění z 30-tých let minulého století.V místě jsou také vybudovány cyklostezky,které vedou nádhernou přírodou a v létě tady vede trasa cyklobusů.Možnost nejbližších výletů na zámky v Novém Městě,Rychnově,Opočně,Ratibořicích,Náchodě.Aquapark v Třebechovicích,Kudowa.Přehrada Rozkoš 20km.

Zpět


TOPlist
  Chata U hřiště 16 Olešnice v Orlických horách
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata U hřiště 16
Ceník ubytování a stravování