Chata Štěpánka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nalézá v obci Háj u Loučné pod Klínovcem - od hraničního přechodu Boží Dar směr Vejprty. Pod Klínovcem (konec lesa), na křižovatce u hotelu Nástup doprava, a cca po 100m doleva do obce Háj. Od cedule, označující začátek obce Háj je to osmnáctý objekt po pravé straně silnice (v těsné blízkosti hotelu Johanka). K objektu vede asfaltová silnice.
Vybavení a služby
Kuchyň je vybavena el.sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí, kávovarem, varnou konvicí, sendvičovačem a veškerým potřebným nádobím. V obývacím pokoji je rádio, SAT TV, krb, jídelní a sedací souprava. V letním období je přístup na terasu. Ubytování ve dvou dvoulůžkových a jedné třílůžkové ložnici s možností 1 přistýlky.Zákazník si přiveze vlastní povlečení, nebo si je může za poplatek zapůjčit. Chata je vybavena el. ústředním topením a el.boilerem. K dispozici jsou 2 parkovací místa: garáž za úplatu 350 Kč/týden a prostor na vlastním pozemku před garáží. Restaurace Johanka (100m), restaurace Janička (800m). Obchod: Kovářská (7km), Vejprty (10km), Boží Dar (4km)

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný
Rekreace a služby v okolí
Pro milovníky zimních sportů jsou připraveny lyžařské sjezdovky a vleky na severním svahu Klínovce, které jsou upravovány technickým sněhem. Lze využít i večerního lyžování při umělém osvětlení. Na Klínovci je k dispozici lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení. Lze využít i upravené sjezdovky a vleky na Neklidu, v nedalekém Božím Daru nebo navštívit sjezdovky a skokanský můstek v nedalekém Oberwiesenthalu v Německu. Pro vyznavače bílé stopy jsou připraveny upravené běžecké tratě jak na Klínovci, tak na Božím Daru. Děti mohou využít i kopec přímo za chatou. Okolní krajina a lesy nabízejí vhodné podmínky pro turistiku a cykloturistiku. V blízkosti je i dost zajímavých míst lákajících k výletu: koupání na Kamencově jezeře či prohlídka ZOOparku v Chomutově, aqupark a prohlídka zámku v Klášterci n.Ohří, nebo prohlídka západočeských lázní zakončená návštěvou termálního koupaliště v Karlových Varech. Po aktivně prožitém dnu lze využít moderního relaxačního bazénu, fit centra či sauny v nedalekém hotelu Nástup. V neposlední řadě lze k odpočinku využít zahrady, která skýtá dostatek prostoru pro dovádění dětí, i soukromí a pohodu při posezení u zahradního krbu.
TOPlist