Chata Potůčky - Poloha, Služby, Okolí

Chata Potůčky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata leží na okraji krušnohorské obce Potůčky na česko-německých hranicích. Chata je hned pod lesem a vede kolem ní klidná udržovaná silnice, takže je bez problémů dostupná i v zimě. U chaty jsou k dispozici čtyři parkovací místa.
Vybavení a služby
Chata disponuje pěti vybavenými pokoji, v nichž lze pohodlně ubytovat až šestnáct osob. Pokoj v přízemí je určen pro dvě osoby, v každém ze tří větších dvojpokojů v patře jsou čtyři lůžka, v jednom menším pak dvě lůžka. V přízemí je předsíň s odkládacím místem na sportovní potřeby (lyže, lyžařské boty), dále pak standardně vybavená kuchyně (linka, sporák s troubou, lednice, myčka, mikrovlnná trouba, nádobí a kuchyňské potřeby) a společenská místnost. V chatě jsou dvě koupelny vybavené sprchovými kouty, k dispozici je pračka. Toalety jsou také dvě - jedna v přízemí, druhá v patře. Chata je elektrifikovaná a napojená na vodovodní řad. Ve všech místnostech je ústřední topení napojené na kotel, v němž topí nájemci chaty, kteří mají k dispozici zásobu dřeva.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Přímo v místě se nachází Skiareál Potůčky, další skiareály včetně jednoho z největších lyžařských center v Čechách, Skiareálu Plešivec, jsou poblíž. Lokalita je oblíbena také mezi běžkaři, kteří využívají síť běžeckých tras či osvětlený a uměle zasněžovaný okruh v německém Johanngeorgenstadtu, který je v těsném sousedství. Okolí je protkáno cyklostezkami a v obci najdete sportovní areál s krytým plaveckým bazénem, saunou, whirpoolem, soláriem či tenisovými kurty.
TOPlist