Chata Eskymo

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Eskymo se nachází v lyžařském středisku Hynčice pod Sušinou v podhůří Kralického Sněžníku. Je situována v západním svahu na konci příjezdové komunikace a z terasy v podkroví nabízí krásný výhled na panorama Jeseníků. Parkování dvou osobních automobilů je možné přímo před chatou. Nejbližší lyžařský vlek (Tatrapoma Kaple) je od chaty vzdálen 150m. • Autem: z Hanušovic směrem na Staré Město, po 9km odbočka doleva na Chrastice, Hynčice pod Sušinou, v Chrasticích odbočka na Hynčice pod Sušinou doprava, cca v polovině Hynčic nad prudkým stoupáním odbočka doleva na nezpevněnou cestu, na jejímž konci se nachází chata Eskymo • Vlakem: z Hanušovic lokálkou směrem na Staré Město, vystoupit na zastávce Chrastice, po silnici 4km směr Hynčice pod Sušinou, cca v polovině Hynčic nad prudkým stoupáním odbočka doleva na nezpevněnou cestu, na jejímž konci se nachází chata Eskymo
Vybavení a služby
Chata Eskymo je pojmenována po legendárním polárníkovi Janu Eskymo Welzlovi. Kapacita ubytování je celkem 9 lůžek ve dvou samostatných ložnicích v podkroví a na rozkládací pohovce v obytném prostoru v přízemí. Chata je vybavena moderní kuchyňkou (kompletně zařízenou) s jídelnou a obytným prostorem s velkou plochou TV, koupelnou se sprchovým koutem a toaletou, dalším samostatným WC. Vytápění je kombinací topení podlahového a elektrického přímotopného, v koupelně je topný žebřík. V obytném prostoru je navíc možné využívat krb na dřevo. Wifi připojení je volně k dispozici na celé chatě, celá chata je nekuřácká. Ložní prádlo a ručníky jsou rovněž součástí vybavení.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Lyžařské středisko Kraličák (www.skikralicak.cz) 150m, hotel Sněženka (krytý bazén, bowling) 1km, horská chata Návrší 4km, Staré Město (bankomat, pošta, obchody, restaurace) 6km, Kralický Sněžník (vrchol 1424m n.m.) 10km, lyžařské středisko Kunčice 10km, chata Paprsek (www.paprsek.cz) 15km, lyžařské středisko Dolní Morava 25km, Šumperk (nemocnice) 30km.
TOPlist