Chata Český Jiřetín

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nachází v obci Český Jiřetín v Krušných horách v části zvané Mlejnky. Přímo v obci je hraniční přechod do Německa. V blízkosti chaty se nachází lyžařský vlek, další sjezdovky patřící Ski areálu Český Jiřetín (ski.ceskyjiretin.cz) jsou nedaleko v obci. Ski areál Klíny (www.kliny.cz) je ve vzdálenosti 13km, na německé straně pak najdete oblíbený Ski areál Holzhau (www.snowsports.de). V okolí je několik upravených běžeckých tras. V létě ideální na kolo a pěší turistiku (sběr hub a borůvek), koupání je možné ve venkovním bazénu v obci, dále pak na koupališti Neuhausen 6km (krusnohori-bez-hranic.cz) (venkovní plavecký bazén s tobogánem dosp. 2,80€, děti 1,50€), přírodní koupaliště Rechenberg 7km (www.krusnehory-erzgebirge.eu) (celodenní vstup dosp. 3€, děti 2€) nebo v termálních bazénech v lázních Altenberg (www.krusnehory-erzgebirge.eu) (ideální relaxace po lyžování).
Vybavení a služby
V přízemí předsíň, koupelna, kuchyň spojená s obývacím pokojem, v patře 2 ložnice. Koupelna (sprchový kout) a WC. Krbová kamna (vytopí celý objekt), možnost přitopení elektrickými přímotopy. Dřevěné schodiště z obýváku do podkroví je v obou směrech jištěno zábranami pro malé děti. Parkování 30m od objektu na příjezdové cestě, cesta v zimě udržovaná plužením. Sjízdnost vyjma kalamitních stavů bez nutnosti instalace sněhových řetězů, přesto je v zimě doporučujeme. S os. autem s pohonem 4x4 je možno zaparkovat přímo u chaty. Domácí mazlíček po domluvě s majitelem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Výlety v okolí jak na české tak německé straně nezničené části Krušných hor v okolí vodní nádrže Fláje a Ruschenbach, Flajský plavební kanál ze 17.století, rozhledna Jeřabina, přírodní rezervace Černý rybník, vyhlídka Puklá skála. Ideální na pěší a cykloturistiku, v zimě běžkařská magistrála 2 min od chaty.
TOPlist