Chalupa U Roubíčků

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupu najdete v obci Horní Polubný - Kořenov na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Obec leží na protějším svahu krkonošského Harrachova, pod náhorní plošinou Jizerka, kde ústí veškeré turistické, běžkařské a cykloturistické tratě do celých Jizerských hor. Harrachov je pak nástupním místem do rozlehlých a kopcovitějších Krkonoš. Klimatické podmínky zajišťují většinou dostatek sněhu po celé zimní období. Průměrně až 120 dní v roce. Kořenov má vlakové spojení (každou hodinu), denní autobusové spojení s Prahou, popř. dobře fungující a levnou taxislužbu. Vzdálenost z Prahy je 120km. Nakoupit je možno v jedné ze tří prodejen potravin, je zde pošta, praktický lékař (více) a nejméně 10 restaurací, z toho nejbližší je 150m od chalupy.
Vybavení a služby
K ubytování je zde 13 lůžek v pěti pokojích (3 pokoje - 2 lůžka, 1 pokoj 3 lůžka, 1 pokoj 4 lůžka). Chalupa je vybavena tak, aby vám poskytla co nejpříjemnější ubytování s domácí útulností a zároveň dostatkem prostoru pro všechny. Záchody a koupelny na každém patře, třílůžkový pokoj má vlastní příslušenství. Ložnice jsou vybaveny lůžky, šatními skříněmi, stolky, věšáky a lampičkami. Ve společenské místnosti (bývalá restaurace) je krb, televize, satelit, kulečníkový stůl, šipky a sezení pro 13 osob u velkého masívního stolu s lavicemi nebo na kožené sedací soupravě umístěné přímo u krbu. Moderní kuchyně je vybavena sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou, myčkou nádobí, rychlovarnou konvicí, kávovarem, TV + sat, stůl s pěti židlemi. Ve sklepních prostorách najdete saunu a solárium s relaxační místností. V létě se nabízí jižní terasa o rozloze 30m2 s posezením, zahrada 500 m2 s ohništěm a grilem. Přímo u objektu je možno zaparkovat 4 automobily, další na 100m vzdáleném parkovišti.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V Kořenově celkem 3 vleky cca. 300m dlouhé, Harrachov-ski centrum. Aquapark Jablonec cca. 15km. Restaurace U Rudolfa 200m, Na Vyhlídce 2km, kino Jas Tanvald - 5km, Ski resort Rejdice, Paseky. Obec Jizerka - kolo, běžky cca. 4km. Bowling Příchovice 2km. Praktický lékař - Kořenov, nemocnice Tanvald.
TOPlist