Poloha a dosažitelnost

Chalupa Pod Rozhlednou se nachází na jihovýchodním svahu hory Libín (1096 m.n.m.), kterému vévodí rozhledna s výhledem na CHKO Šumava a při dobré viditelnosti i na Alpy. Chalupa stojí na velkém oploceném pozemku. Jedná se o zrekonstruovanou chalupu, ve které jsou zachovány původní prvky venkovského rázu.

  Vybavení a služby

Hlavním vchodem z přední části objektu se vchází do chodby v přízemí (věšáková stěna, skříň, lednice s mrazákem, zrcadlo), z které se jde do kuchyně (pec, stůl, 2x lavice, křeslo, kuch. linka vybavena pro 10 osob, příborník). Kuchyně je průchozí do společenské místnosti (2x sedačka, křeslo, stolek, skříňka, BTV, rádio, DVD, kamna) a z té se jde: - do koupelny s WC (sprch. kout, umyvadlo, zrcadlo, WC, bojler) - po schodech do podkroví. V podkroví se nachází pokoj A (1x2-lůžko, 3x1-lůžko, stůl, 3x židle, otoman, křeslo, skříňka, dětská postýlka) a z něho se jde do pokoje B (2x2-lůžko, 1x1-lůžko, skříňka, skříň, stůl, 2x židle, komoda). Celá chalupa je vybavena starším stylovým nábytkem. Na oplocené zahradě je možnost parkování vozidel. Dále je zde zastřešené venkovní posezení, další posezení u otevřeného ohniště a posezení u rybníčku. Děti mohou využít pískoviště a houpačky.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Koupání - Křišťanovický rybník, koupaliště Chroboly, aquapark a bazén Prachatice, Husinecká přehrada. Lyžování - běžky přímo od chalupy a v okolí rozhledny Libín, ski areál Libínské Sedlo, ski areál Zadov, Strážný. Výlety - Libínská rozhledna, Prachatice, CHKO Šumava, Hluboká nad Vltavou, Kratochvíle, Český Krumlov, Kleť, Helfenburk, Hus, Dívčí Kámen, Boubín, Husinec, Hoslovický mlýn.

Zpět


TOPlist
  Chalupa Pod Rozhlednou Sviňovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Pod Rozhlednou Sviňovice
Ceník ubytování a stravování