Chalupa Komňátka - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa Komňátka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v pěkném prostředí předhůří Jeseníků v obci Komňátka. Obec je vzdálena 11km od okresního města Šumperk, 10km od města Hanušovice, je součástí obce Bohdíkov. Obec je obklopena smíšenými a jehličnatými lesy. Chalupa je dostupná autem (silnice II/369) i vlakem (železniční zastávka Komňátka - 2km od chalupy).
Vybavení a služby
Chalupa je určena pro 6 osob (4 lůžka + 2 přistýlky). V přízemí se nachází koupelna, WC, kuchyň se spíží, jídelna a prostorná společenská místnost. V prvním patře naleznete 2 ložnice. Kuchyň je plně vybavena elektrickým sporákem s troubou, kombinovanou chladničkou s vestavěným mrazákem, samozřejmostí je nerezové nádobí na vaření a sada stolovacího nádobí pro 8 osob. V kuchyni se nachází malý jídelní stůl (pro 4 osoby). Potraviny lze ukládat do přilehlé spižírny. V kuchyni jsou malá litinová kamna. S kuchyní sousedí jídelna a k ní přilehlá terasa s krásným výhledem na údolí Komňátky. Nejprostornější místností chalupy je společenská místnost. Naleznete zde dvě sedačky s konferenčním stolkem a velký stůl se židlemi. V obývacím pokoji jsou malá kachlová kamna. V prvním poschodí jsou dva samostatné pokoje, ve kterých jsou vždy 2 postele, noční stolek a skříň. K dispozici jsou také dvě přistýlky. Peřiny jsou antibakteriální, čisté povlečení se předává společně s klíči od chalupy.
Rekreace a služby v okolí
V létě je okolní terén vhodný pro pěší turistiku, cykloturistiku i houbaření. V nejbližším okolí se můžete vydat ke Svaté Trojici, na Severomoravskou chatu, navštívit rozhlednu Háj nebo zříceninu Nový Hrad. Chalupa leží v blízkosti cyklistické trasy 51 (Moravská stezka), 4071 (vedoucí přes Sv. Trojici), 4077 (vedoucí přes klášter Hedeč) a jiných. Nejbližší koupaliště naleznete v Rudě nad Moravou (4km) a Šumperku (11km) - krytý i venkovní. V okolí Komňátky se nachází několik lyžařských středisek: Štědrákova Lhota (9km), Branná (21km), Hynčice pod Sušinou (24km), Dolní Morava (24km), Ramzová (28km).
TOPlist