Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v pěkném prostředí předhůří Jeseníků v obci Komňátka. Obec je vzdálena 11km od okresního města Šumperk, 10km od města Hanušovice, je součástí obce Bohdíkov. Obec je obklopena smíšenými a jehličnatými lesy. Chalupa je dostupná autem (silnice II/369) i vlakem (železniční zastávka Komňátka - 2km od chalupy).

  Vybavení a služby

Chalupa je určena pro 6 osob (4 lůžka + 2 přistýlky). V přízemí se nachází koupelna, WC, kuchyň se spíží, jídelna a prostorná společenská místnost. V prvním patře naleznete 2 ložnice. Kuchyň je plně vybavena elektrickým sporákem s troubou, kombinovanou chladničkou s vestavěným mrazákem, samozřejmostí je nerezové nádobí na vaření a sada stolovacího nádobí pro 8 osob. V kuchyni se nachází malý jídelní stůl (pro 4 osoby). Potraviny lze ukládat do přilehlé spižírny. V kuchyni jsou malá litinová kamna. S kuchyní sousedí jídelna a k ní přilehlá terasa s krásným výhledem na údolí Komňátky. Nejprostornější místností chalupy je společenská místnost. Naleznete zde dvě sedačky s konferenčním stolkem a velký stůl se židlemi. V obývacím pokoji jsou malá kachlová kamna. V prvním poschodí jsou dva samostatné pokoje, ve kterých jsou vždy 2 postele, noční stolek a skříň. K dispozici jsou také dvě přistýlky. Peřiny jsou antibakteriální, čisté povlečení se předává společně s klíči od chalupy.

  Rekreace a služby v okolí

V létě je okolní terén vhodný pro pěší turistiku, cykloturistiku i houbaření. V nejbližším okolí se můžete vydat ke Svaté Trojici, na Severomoravskou chatu, navštívit rozhlednu Háj nebo zříceninu Nový Hrad. Chalupa leží v blízkosti cyklistické trasy 51 (Moravská stezka), 4071 (vedoucí přes Sv. Trojici), 4077 (vedoucí přes klášter Hedeč) a jiných. Nejbližší koupaliště naleznete v Rudě nad Moravou (4km) a Šumperku (11km) - krytý i venkovní. V okolí Komňátky se nachází několik lyžařských středisek: Štědrákova Lhota (9km), Branná (21km), Hynčice pod Sušinou (24km), Dolní Morava (24km), Ramzová (28km).

Zpět


TOPlist
  Chalupa Komňátka Bohdíkov, Komňátka
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Komňátka
Ceník ubytování a stravování