Chalupa Křišťanov - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa Křišťanov

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa Křišťanov 10 – Šumava, 925m n.m. Chalupa se nachází v obci Křišťanov - na hranici CHKO Šumava a Boleticka. Naši chalupu najdete snadno. Je to poslední dům za Obecním úřadem, naproti baroknímu kostelu Jména Ježíše. Křišťanov se nachází 15km od Volar, 19km od Prachatic a 32km od Českého Krumlova. Výhodná poloha pro výlety na Lipensko, Šumavu, Českokrumlovsko nebo na houbaření a vycházky do okolních lesů.
Vybavení a služby
Pronájem chalupy pro 8-9 osob v době od dubna do října. V přízemí je hlavní místnost kuchyně s posezením u krbových kamen s prosklenými dveřmi. V kuchyni je lednice, kuchyňská linka s varnou deskou, troubou, mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí, stůl a 4x židle. K posezení u krbu slouží dvě pohodlná křesla a dřevěná lavice. Dále je v přízemí ložnice s 2 lůžkovou manželskou postelí a vestavěnou postelí vhodnou pro 2 děti nebo jednoho až dva dospělé. V přízemí je také koupelna se sprchovým koutem a WC. V patře jsou další 2 ložnice. První s 2 lůžkovou manželskou postelí, sedačkou a houpacím křeslem. Druhá s 2 lůžkovou manželskou postelí a jednou 1 lůžkovou postelí. Ložnice v patře jsou přístupné ze společné chodby. Chalupa je vytápěna krbovými kamny s rozvodem tepla do radiátorů. Pronajímáme pouze polovinu chalupy, takže se na společné chodbě nebo venku někdy možná potkáte s návštěvníky z druhé poloviny domu. Parkování je možné venku u chalupy. Venkovní posezení a otevřené ohniště.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný
Rekreace a služby v okolí
V obci je východiště turistických tras. Koupání – Křišťanovický rybník, rybník ve Ktiši, plavecký bazén Volary, Prachatice. Výlety vodní nádrž Lipno, Libínská rozhledna, Boubín, Knížecí Stolec, Kleť, hrad Hus, CHKO Šumava, Prachatice, Český Krumlov, Lanový park Libín, Stezka korunami. Krásné procházky do okolních lesů. Houbaření. Přímo v Křišťanově jsou k vidění zubři a pratuři.
TOPlist