Poloha a dosažitelnost

Naše chaloupka byla postavena už v roce 1863. Jedná se o zachovalý, dnes už historický objekt. V kuchyni jsou původní klenuté stropy, ve společenské místnosti je trámový strop a zcela původní je také sklípek, který lze využít jako vinárnu. Umístěna je na okraji osady Kunčice, která spadá pod město Letohrad. Leží na severní stráni pod kopcem Hůra, kde dále potkáte jen lesní zvěř, případně myslivce nebo houbaře. Údolím, ve kterém se chalupa nachází, protéká řeka Tichá Orlice, vhodná ke koupání a rybaření. Údolím vede na protější straně také železniční trať, vlaky je venku slyšet, ale neruší... Nejbližší obydlený dům je vzdálen 70m. Nadmořská výška je 380m. V chalupě je zaveden vodovod a elektřina. Internet WiFi LTE Vodafone. K dispozici též ve stolním počítači.

  Vybavení a služby

Chalupa k pronajmutí poskytuje možnost ubytování pro 10 osob ve 3 ložnicích. Ložnice a pokoje: K dispozici 10 ustlaných lůžek s povlečením. Po dohodě se mohou ubytovat další hosté ve vlastních spacích pytlích a karimatkách. Ve společenské místnosti je krb a v ní jsou umístěna dvě lůžka a jeden rozkládací gauč s povlečením. Další 2 lůžka jsou v zadní a 4 v podkrovní místnosti. Sociální zařízení: V koupelně je umyvadlo a vana se sprchou. V další místnosti je splachovací WC. Vytápění: Společenská místnost je vytápěna krbem, kuchyň sporákem a v koupelně a dalších místnostech je lokální topení. K dispozici jsou také elektrické radiátory, elektřina se ale platí navíc. Doprava, parkování: V létě jsou pro tři auta parkovací místa přímo u chalupy. V zimě je jedno parkovací místo na parkovišti u sousedů (50m) a druhé na křižovatce u Kříže (300m). posledních 50 m příjezdové cesty je zatravněno a je to do kopce. Pokud trvale souvisle prší, může být příjezd k chalupě kluzký a je nutno parkovat podle zimních podmínek. Budete mít k dispozici komplet vybavenou kuchyň. K dispozici je také venkovní přenosný gril. Ve městě Letohrad i přímo na Kunčicích a sousední Orlici je několik restaurací. V Letohradě doporučujeme například krásnou starodávnou restauraci Nový Dvůr www.novydvur-letohrad.cz. Je součástí známého muzea řemesel. Na náměstí najdete restauraci Hotel na Zámku. Vybavení chalupy: V kuchyni se nacházejí kamna na dřevo(sporák) a rychlovarná konvice. Dále kompletní sada nádobí pro více než 12 osob, nádobí na vaření, skleničky všeho druhu, váhy se závažím, tranzistorové rádio, hodiny, umyvadlo se studenou vodou a umývací dřez (starodávný se dvěma lavory). Ve spíži naleznete dvouplotýnkový vařič, ledničku Calex, mikrovlnnou troubu. ruční mixér a mlýnky na maso. Ve společenské místnosti je kromě historického nábytku také televize se signálem pozemního digitálního vysílání, rádio se vstupem na MP3 přehrávač a bimbací hodiny Nově nabízíme také hlídání dětí během pobytu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

V létě je k dispozici skákací trampolína 3,2m, houpací síť, dvě houpačky a dětský bazén. Výlety můžete podnikat pěšky, autobusem, vlakem, autem nebo na kole. Autobus má zastávku asi 700m, vlak 1,7km a cyklostezka vede kolem řeky Tiché Orlice, nad kterou chalupa leží - 100m. Zajímavá místa: Tvrz Orlice (3,7km), Muzeum Řemesel Letohrad (6km), zámek Letohrad (6,5km), rozhledna Rozálka v Žamberku (12km), rodný domek Prokopa Diviše (13km), Mlýn v Písečné - zachovalý válcový mlýn s vybavením - mimořádné prohlídky domluvené přednostně pro naše hosty (11,5km), město Jablonné nad Orlicí s mnoha památkami (8km), rozhledna a chata na Suchém vrchu (21km), rozhledna Mariánka na Mariánské hoře (6,2km) otevřeno 6.září 2014 a další. Koupání a sport: Tichá Orlice (100m), koupaliště Letohrad (6km), koupaliště Písečná (11km), koupaliště - Aquapark Žamberk (12km), Aquacentrum Ústí nad Orlicí (15km), krytý bazén Ústí nad Orlicí (15km), krytý bazén Česká Třebová (24km), Pastvinská přehrada (11km), Sportovní areál Dolní Čermná (5,9km). Lyžování: lyžařský areál Kunčice (900m), Malák Jablonné nad Orlicí (7km), areál Dlouhoňovice (11km), areál České Petrovice, areál Čenkovice, skiresort Červená voda. Další blízká lyžařská střediska: Kunčice u Letohradu - Umbule, Jablonné nad Orlicí - Malák, Bystřec, Na Dlouhých Honech - Dlouhoňovice.

Zpět


TOPlist
  Chalupa Hájkovka Letohrad, Kunčice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Hájkovka
Ceník ubytování a stravování