Chalupa Eliška

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa o rozloze 100m2 se nachází v podhorské osadě Kůsov přímo u lesa na prosluněné jihovýchodní stráni, pouhý kilometr od známého centra zimních sportů v chráněné krajinné oblasti Šumavy mezi Stachy a Zadovem v nadmořské výšce cca 950m. Kůsov leží pod vrcholem Churáňov (1123m n.m.) v nádherné a zachovalé přírodě centrální Šumavy, v okolí s překrásnými přírodními scenériemi. Chalupa je nejlépe dostupná automobilem, parkování (4x) přímo na pozemku zdarma. Lyžařské vleky jsou vzdáleny pouhý kilometr, Stachy 4km, Vimperk 15km, Č. Budějovice 80km, Plzeň 100km, Praha 150km. Cestovat k nám můžete i autobusem (přímé spojení s Prahou či Strakonicemi) nebo vlakem (Vimperk).
Vybavení a služby
K dispozici je celá, dřevem obložená chalupa. V přízemí se nachází lyžárna, luxusně vybavená kuchyně, obývací pokoj s krbovými kamny, televizí a satelitem a také samostatné WC. V podkroví naleznete čtyři samostatně oddělené ložnice, koupelnu a další WC. Ubytovat lze maximálně osm osob (4x2) Navíc 1 dětská postýlka. Chalupa umožňuje celoroční pronájem, přičemž přednost před víkendovými mají týdenní pobyty. Více se dozvíte přímo na našich webových stránkách.
Rekreace a služby v okolí
Okolí Kůsova doslova láká k vycházkám, pěším tůrám, jízdám na kole v nekonečném množství cyklotras, houbaření či fotografování. Najdete zde nespočet poznávacích a naučných stezek, v zimě pak můžete holdovat sjezdovému lyžování či úchvatnému běžkaření po upravených stopách v délce několika desítek kilometrů. Více se dozvíte přímo na našich webových stránkách.
TOPlist