Chalupa Beskydka - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa Beskydka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa je vzdálena od: Brna 213km, Ostravy 67km, Olomouce 134km, Českého Těšína 32km, Frýdku-Místku 45km, Třince 21km, Prahy 413km. Vybudováním obchvatu kolem Olomouce a zejména tříproudové dálnice z Hranic na Moravě je doprava velmi pohodlná. Je třeba však upozornit na cca 15 km úsek po R48, úseku tragických dopravních nehod. Jedná se o rychlostní komunikaci bez středového dělícího pásu. V obci Mosty u Jablunkova je nutno jet po hlavní, kolem kostela, podjet pod viaduktem, cca po 350m je po pravé straně autobusová zastávka "Bagno" následně asi po 100m odbočit vpravo. Chalupa se nachází jako poslední dům s 5 samostatných staveb až u Lesa. Parkovací stání v areálu objektu. Do nejbližšího obchodu, na policejní stanici, na nádraží a do restaurace je to cca 1.200m.
Vybavení a služby
Chalupa se nachází u lesa, byt má 150m2 s 5 ložnicemi, obývacím pokojem, jídelnou, kuchyní, 2x kouplena, 3x WC a šatnu. Možnost navýšení kapacity o 6 lůžek(+2 ložnice, koupelna, WC, jídelna, obývací pokoj, kuchyně). NAŠI UBYTOVANÍ REKREANTI MAJÍ 15% SLEVU VE SKI AREÁLU MOSTY U JABLUNKOVA!!!

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
LANOVÉ CENTRUM nabízí 42 překážek a 5 sjezdů na celkové délce cca 505m a to na 3 okruzích. TIPY NA VÝLET: Nejbližší krytý bazén s nerezovými bazény a saunou se nachází v nedalekém Třinci. Nejbližší nové letní koupaliště se nachází v Jablunkově "AMERYKA". Najdete tam mimo brouzdališť, bazénů a tobogánu i minigolf a lanové centrum. Tradiční trhy stále výhodných nákupů, na česko - polském pomezí. Samotné město Polský Těšín má bohatou historii a jeho návštěva se jistě vyplatí. ZDE ČLÁNEK. Pivní lázně Bahenec. Jedná se výjimečnou proceduru s léčivými účinky, jejíž součástí je finská sauna, koupel s přísadami, ze kterých se vaří pivo, regenerace organismu na lůžku z ovesné slámy a odpočinek u sauny, kdy se vstřebávají kladné účinky z pivních procedur. Nedalekých 20km, na slovenské straně, se nachází další velký ski areál SNOW PARADISE na kopci Veľká Rača (1.050m n.m.). Nejdelší sjezdovka v tomto areálu má 3.550m s převýšením 420m, což by mohlo uspokojit i milovníky zimních sportů v alpských podmínkách. Celkem v areálu najdete 13 sjezdovek (2 černé, 4 červené, 7 modrých). Prales MIONŠÍ svou rozlouhou patří k největším v ČR. Naučná stezka Mionší je asi 7 km dlouhý okruh s 10 zastaveními. Cílem je umožnit vám shlédnout část legendárního beskydského pralesa a přitom zachovat jeho klid. Proto je stezka sezónní - je přístupná od 1. června do 15.září. Trasa je středně náročná, s převýšením 330 m. Prohlídka vám asi zabere 3 až 4 hodiny. Stezka je určena pouze pro pěší. Třetina trasy vede po úzkých loveckých chodnících, a není proto vhodná pro dětské kočárky a osoby se ztíženou pohyblivostí. PRO DĚTI: Možnost sáňkování a bobování přímo u chalupy. Dětské lanové centrum je součástí lanového centra, má délku 25 m, 6 překážek, součásti centra je i pyramida výšky 3,10 m a tunel o délce 5,62 m. VSTUP ZDARMA. Vstup pouze dětem do 150 cm v doprovodu dospělé osoby nebo odpovědného zástupce Dřevěné prolézačky na velké ploše, Trampolíny atd.
TOPlist