Apartmán Pod Skálou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Dům s půdním apartmánem stojí v údolí malebné vesničky Rejštejn, uprostřed šumavských lesů, na soutoku Otavy s říčkou Losenice. Místo je známé z seriálu Policie Modrava. Jsme přímo pod lesem, v klidné části na kopečku. Rejštejn bývá označován za pomyslnou vstupní bránu do Šumavského národního parku. Na autobusovou zastávku pouhých 5 minut chůze. Přímo v Rejstějně je otevřen nový staročeský hostinec Lötz, s krásnou zahrádkou, poctivé české jídlo ze sezónních surovin, moravské víno, svijanské pivo.
Vybavení a služby
Pronajímáme pouze půdní apartmán, nikoliv celou chalupu. Dvě ložnice propojuje půdní společenská místnost. V první ložnici tzv. "levandulový pokoj" jsou dvě rozkládací lůžka, ve druhé ložnici tzv. "dřevák - dřevěný pokoj" najdete manželskou postel, a rozkládací gauč. V společenské místnosti je velká sedačka do L, místo pro odpočinek a večerní poklábosení s přáteli. Pokud si budete chtít uvařit, tak můžete využít malou kuchyňku vybavenou pečící troubou s dvou plotýnkovým vařičem, topinkovačem, varnou konvicí, prostornou lednicí, a dostatečným nádobím na vaření a servis. Vlastní sociální zařízení, sprchový kout + wc, 2.prostorné wc včetně umyvadla u samostatného vstupu do apartmánu. V hlavní místnosti tv, rádio, wifi. Úschovna kol. Příjemné posezení na kryté i nekryté zahradě, venkovní krb. Parkování přímo u domu. V ceně je zahrnuto ložní prádlo, ručníky, základní vybavení kuchyně (koření, čaj, káva, olej..) Dvě parkovací místa před domem. V chalupě se nekouří. Příjemné posezení na kryté i nekryté zahradě, venkovní krb.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V blízkosti hrady Kašperk, Rabí a Velhartice. V Kašperských Horách Muzeum Šumavy, Muzeum hraček a historických motocyklů. V okolí turistické, cyklistické a běžecké trasy - Kvilda a Horská Kvilda. Lyžařský areál 3 km v Kašperských Horách (www.skikasperky.cz). Dále skiareál Zadov, Špičák a Velký Javor. Srdce Národního parku Šumava (www.npsumava.cz). V okolí chalupy výborné podmínky pro houbaření, sbírání borůvek. K vodním sportům láká řeka Otava, koupaliště Sušice, Annín. V blízkém okolí lze probádat keltské hradiště Sedlo (3km) s nově otevřenou rozhlednou, a dále Obří hrad u Popelné. 30km do Německa, přechod Železná ruda, 70km Steska v korunách stromů (www.baumwipfelpfad.by)
TOPlist