Chalupa Hanka

Druh ubytování: 
Chata/Chalupa
Místo: 
Lhota nad Rohanovem
Adresa: 
Lhota nad Rohanovem
Telefon: 
+420-721 567 105
Web adresa:
www.ceskehory.cz/martanova

kapacita  kapacita: 9 lůžek

nadmorska_vyska  nadmořská výška:  870 m.

Online kamera kamery v okolí

počasí Javorník počasí Javorník


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v malé vesničce Lhota nad Rohanovem. Obec je umístěna v krásné šumavské krajině pod rozhlednou Javorník. Okolí lesnatá krajina vybízející k letní i zimní turistice. 1km vzdálená obec Javorník nabízí v zimě lyžování a běžecké trasy, cca 12km Ski areál Zadov. V letním období možnost koupání v přírodním koupališti Rohanov vzdálený cca 1km.
Vybavení a služby
Chalupa nabízí 2x podkrovní ložnici (5 osob) s TV, v přízemí 1x ložnice (2 osoby), sednice s vybavenou kuchyňkou (lednice, el.konvice, plyn.vařič), nábytkem ve starém stylu, kachlovou pecí a jídelnou. V kachlových kamnech se topí dřevem. Koupelna se sprchovým koutem a WC, el.topením. Ložnice jsou v zimním období vytápěny el.topením. Před chalupou zahrádka s venkovním sezením a krásným výhledem do krajiny, ohniště.
Rekreace a služby v okolí
Středisková obec Vacov nabízí prodejny, lékaře, lékárnu, autobusové nádraží. Město Vimperk cca 10km, Kašperské Hory cca 15km. Turistika: rozhledna Javorník, hrad Kašperk, Rabí, Šumavská jezera - Černé, Čertovo, Laka, Prášilké. Boubínský prales. Tenisové kurty v obci Lazny a Zdíkov, v Novém dvoře jízda na koních. V zimním období jsou v okolí upraveny strojově běževké tratě.
Provozovatel: Martanová Hana
Informace poskytnul: Martanová Hana
TOPlist