Server České hory
Reklama
Alpy - Francie Alpy - Francie Alpy - FrancieTuristická trasa - Vysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou

Délka: 23 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: NE, Značení: značená

Trasa začíná ve Vysokém nad Jizerou na náměstí a pokračuje po červené značce mezi chalupami do mělkého údolí k silnici do Tříče. Odtud stoupáme k vyhlídce na Tříčských vrších a z nich dále pěšinou k domkům v Jablonci nad Jizerou. Dále trasa prochází přes náměstí a novým sídlištěm vzhůru k lesu. Lesní cestou stoupá k boudě Na stráži. Trasa vede po tzv. Jablonecké cestě (červená tur. značka). Přejde na severní stranu Sachrova hřebene a blíží se k silnici. Po jejím překročení stoupá do lučinatého sedla pod Dvoračkou a dále k horské boudě Dvoračky. Od boudy vede po zelené k rozcestí Ručičky a odtud po modré kolem Huťského vodopádu k Modré hvězdě v Horní Rokytnici. Odtud jde trasa po modré značce vyhlídkovou cestou nad Rokytnicí k místnímu nádraží.

  Zpět

   Turistická trasa - Vysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Vysoké nad Jizerou - náměstí 
 428 m n.m.        
 2,6 
 Jablonec nad Jizerou - náměstí 
 476 m n.m.        
 6,4 
 Nad Františkovem - rozcestí 
 672 m n.m.      část úseku společně s cyklo 22 
 10,9 
 Sedlo pod Dvoračkami 
 1020 m n.m.         cyklo 1A 
 11,8 
 Dvoračky 
 1129 m n.m.       cyklo 1A 
 13,7 
 Ručičky - rozcestí 
 980 m n.m.        
 15,4 
 Huťský potok 
 942 m n.m.      k Huťskému vodopádu 
 18,0 
 Horní Rokytnice - Hotel Modrá Hvězda 
 651 m n.m.        
 20,0 
 Horní ves - rozcestí 
 654 m n.m.      křižovatka s a cyklo 22 
 23,0 
 Rokytnice nad Jizerou - žel. stanice 
 508 m n.m.        


 Vysoké nad Jizerou se poprvé jako město jmenuje od roku 1354, nedlouho předtím ho založili páni z Valdštejna. Je atraktivním podhorským rekreačním a sportovním střediskem. Mezi hlavní kulturní památky patří kostel sv. Kateřiny z roku 1725–1743,srub čp. 51, který je ukázkou roubené lidové architektury podkrkonošského typu, zděné usedlosti a klasicistní domy. Nachází se zde Vlastivědné muzeum, ve kterém je neobdivovanějším exponátem betlém J. Metelky. Město má divadelní tradici, v roce 1786 zde bylo založeno první ochotnické divadlo v Čechách.
 Město je poprvé připomínáno již ve 14. století. K významným stavbám patří barokní kostel se znaky Harrachů a Ditrichstejnů z konce 18. století a empírová fara z 19. století. Zachovalo se zde i několik ukázek typické krkonošské lidové architektury. V současné době je Jablonec centrem letní i zimní rekreace. Na svazích Kamenných vrchů se nachází několik lyžařských vleků a sjezdovek.
 Kolem Dvoraček stoupá jedna z nejstarších stezek (nazvaná Česká) do Slezska. Dvoračky vybudoval na místě původní zemědělské usedlosti hrabě Harrach. Bouda byla hojně navštěvována, mezi hosty patřil i prezident Dr. Eduard Beneš.
 Rozcestí s přístřeškem, bufetem a dřevěnou sochou Krakonoše.
 Huťský vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Byla zde dokonce restaurace, kde se každou neděli pořádaly tancovačky. Vodopád je 20 metrů vysoký a je napájen Huťským potokem, který pramení pod chatou Dvoračky.
 Horské městečko nejvyšších hor České republiky s kouzelnou dominantou Lysé hory a Kotle. Turistické a sportovní centrum naleznete v západním koutu Krkonoš. Historie krakonošovy osady sahá až do roku 1574. Během rozvoje ji významně ovlivnil textilní a sklářský průmysl.

Turistická trasa - Vysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou


Fotogalerie trasy

Jablonec nad Jizerou
Rokytnice nad Jizerou
Horní Rokytnice
Chata Dvoračky
Náměstí ve Vysokém nad Jizerou
Rokytnice nad Jizerou
Rokytnice nad Jizerou
Rokytnice nad Jizerou


Turistické zajímavosti v okolí:
Františkov   Jablonec nad Jizerou   Rokytnice nad Jizerou   Vysoké nad Jizerou   Sklenařice   Kotel  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Okolí Rokytnice nad Jizerou   Cyklotrasa Okruh nad Harrachovem   Cyklotrasa Okruh Poniklá   Cyklotrasa Okruh z Kořenova přes Dvoračky a Rokytnici  

Zpět

  Ubytování Jablonec nad Jizerou
  Ubytování Františkov
  Ubytování Vysoké nad Jizerou
  Ubytování Krkonoše
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist