Server České hory
Reklama
Alpy - Francie Alpy - Francie Alpy - FrancieTuristická trasa - Vysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou

Délka: 23 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: NE, Značení: značená

Trasa začíná ve Vysokém nad Jizerou na náměstí a pokračuje po červené značce mezi chalupami do mělkého údolí k silnici do Tříče. Odtud stoupáme k vyhlídce na Tříčských vrších a z nich dále pěšinou k domkům v Jablonci nad Jizerou. Dále trasa prochází přes náměstí a novým sídlištěm vzhůru k lesu. Lesní cestou stoupá k boudě Na stráži. Trasa vede po tzv. Jablonecké cestě (červená tur. značka). Přejde na severní stranu Sachrova hřebene a blíží se k silnici. Po jejím překročení stoupá do lučinatého sedla pod Dvoračkou a dále k horské boudě Dvoračky. Od boudy vede po zelené k rozcestí Ručičky a odtud po modré kolem Huťského vodopádu k Modré hvězdě v Horní Rokytnici. Odtud jde trasa po modré značce vyhlídkovou cestou nad Rokytnicí k místnímu nádraží.

  Zpět

   Turistická trasa - Vysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Vysoké nad Jizerou - náměstí 
 428 m n.m.        
 2,6 
 Jablonec nad Jizerou - náměstí 
 476 m n.m.        
 6,4 
 Nad Františkovem - rozcestí 
 672 m n.m.      část úseku společně s cyklo 22 
 10,9 
 Sedlo pod Dvoračkami 
 1020 m n.m.         cyklo 1A 
 11,8 
 Dvoračky 
 1129 m n.m.       cyklo 1A 
 13,7 
 Ručičky - rozcestí 
 980 m n.m.        
 15,4 
 Huťský potok 
 942 m n.m.      k Huťskému vodopádu 
 18,0 
 Horní Rokytnice - Hotel Modrá Hvězda 
 651 m n.m.        
 20,0 
 Horní ves - rozcestí 
 654 m n.m.      křižovatka s a cyklo 22 
 23,0 
 Rokytnice nad Jizerou - žel. stanice 
 508 m n.m.        


 Vysoké nad Jizerou se poprvé jako město jmenuje od roku 1354, nedlouho předtím ho založili páni z Valdštejna. Je atraktivním podhorským rekreačním a sportovním střediskem. Mezi hlavní kulturní památky patří kostel sv. Kateřiny z roku 1725–1743,srub čp. 51, který je ukázkou roubené lidové architektury podkrkonošského typu, zděné usedlosti a klasicistní domy. Nachází se zde Vlastivědné muzeum, ve kterém je neobdivovanějším exponátem betlém J. Metelky. Město má divadelní tradici, v roce 1786 zde bylo založeno první ochotnické divadlo v Čechách.
 Město je poprvé připomínáno již ve 14. století. K významným stavbám patří barokní kostel se znaky Harrachů a Ditrichstejnů z konce 18. století a empírová fara z 19. století. Zachovalo se zde i několik ukázek typické krkonošské lidové architektury. V současné době je Jablonec centrem letní i zimní rekreace. Na svazích Kamenných vrchů se nachází několik lyžařských vleků a sjezdovek.
 Kolem Dvoraček stoupá jedna z nejstarších stezek (nazvaná Česká) do Slezska. Dvoračky vybudoval na místě původní zemědělské usedlosti hrabě Harrach. Bouda byla hojně navštěvována, mezi hosty patřil i prezident Dr. Eduard Beneš.
 Rozcestí s přístřeškem, bufetem a dřevěnou sochou Krakonoše.
 Huťský vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Byla zde dokonce restaurace, kde se každou neděli pořádaly tancovačky. Vodopád je 20 metrů vysoký a je napájen Huťským potokem, který pramení pod chatou Dvoračky.
 Horské městečko nejvyšších hor České republiky s kouzelnou dominantou Lysé hory a Kotle. Turistické a sportovní centrum naleznete v západním koutu Krkonoš. Historie krakonošovy osady sahá až do roku 1574. Během rozvoje ji významně ovlivnil textilní a sklářský průmysl.

Turistická trasa - Vysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Františkov   Jablonec nad Jizerou   Rokytnice nad Jizerou   Vysoké nad Jizerou   Sklenařice   Kotel  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Okolí Rokytnice nad Jizerou   Cyklotrasa Okruh nad Harrachovem   Cyklotrasa Okruh Poniklá   Cyklotrasa Okruh z Kořenova přes Dvoračky a Rokytnici  

Zpět

  Ubytování Jablonec nad Jizerou
  Ubytování Františkov
  Ubytování Vysoké nad Jizerou
  Ubytování Krkonoše
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist