Server České hory
Reklama
Západní Tatry Západní Tatry Západní TatryTuristická trasa - Kořenov - Harrachov

Délka: 9,3 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: NE, Značení: značená

Trasa začíná v Kořenově u železničního nádraží a pokračuje po modré značce údolím a lesem k Lesní chatě. Odtud vede prudším stoupáním k chatě Zvonice a dále loukou do Tesařova. Z Tesařova trasa stoupá stále po modré na vrchol hory Hvězda k rozhledně Štěpánka. Po návratu od rozhledny vede trasa k chatě Hvězda a po zelené kolem Turnovské chaty lesem do údolí řeky Jizery. Trasa přejde menší silnici, řeku Jizeru a velkou silnici a stoupá příkře lesem a loukou do osady Mýtiny, v jejíž horní části se nachází železniční stanice Harrachov.

  Zpět

   Turistická trasa - Kořenov - Harrachov
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Kořenov - žst. 
 705 m n.m.       cyklo 3018 
 1,0 
 Lesní chata 
 719 m n.m.      část cesty po cyklo 3018 
 3,0 
 Tesařov 
 776 m n.m.        
 4,6 
 Štěpánka - rozhledna 
 952 m n.m.      zpět k rozc. Hvězda po  
 8,0 
 Lávka přes Jizeru 
 591 m n.m.      křižovatka s cyklo 22 a  
 9,3 
 Harrachov - žst. 
 747 m n.m.        


 Nejstarší písemná zmínka o této oblasti je z roku 1577. Do Kořenova vede železnice po slavné ozubnicové trati, postavena v roce 1902 a spojující Tanvald a tehdejší Prusko. Zajímavý je rovněž 932m dlouhý tzv. polubenský tunel.
 V centru obce stojí zdaleka viditelný symbol této oblasti - osmiboká tesařovská kaple, v noci nasvícená reflektory. Kaple byla postavena zdejšími evangelíky, kteří se předtím ke svým pobožnostem scházeli u blízké chaty Zvonice.
 Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor (1847-1892). Kromě západních Krkonoš jsou odtud vidět roztroušená horská stavení až k přehradě Souš a hora Jizera v pozadí, údolí Desné a Kamenice... Poblíž rozhledny stojí dřevěnný stánek s občerstvením, zajímavý je i kamenný stůl s lavicí u jejího vchodu. Za věží jsou trosky kamenného válečného kříže z 2. světové války. Od února 2007 je na rozhledně umístěna webkamera.
 Původní ves vznikla v 17. století a na počátku 18. století byla pojmenována po hraběti Harrachovi. Od roku 1973 je Harrachov městem. Obec má slavnou sklářskou tradici. Sklářská huť, která vznikla již v 18. století proslavila Harrachov po celém světě. V obci se nachází sklářské muzeum. Lyžařský areál zahrnuje mimo mnoha sjezdových tratí a vleků, lyžařské magistrály i skokanské můstky světové třídy.

Turistická trasa - Kořenov - Harrachov


Fotogalerie trasy

Rozhledna Štěpánka
Kořenov
Harrachov
Kořenov v létě
Harrachov z Čertovy hory
Harrachov
Jizera


Turistické zajímavosti v okolí:
Harrachov   Horní Polubný   Kořenov   Příchovice   Rozhledna Štěpánka   Desná  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Kolem Polské hranice   Cyklotrasa Krásy Jizerských hor   Turistická trasa Okolí Harrachova   Cyklotrasa Okruh z Kořenova přes Dvoračky a Rokytnici  

Zpět

  Ubytování Kořenov
  Ubytování Příchovice
  Ubytování Rejdice
  Ubytování Jizerské hory
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist