Skiareál Sedlář

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Skiareál se nachází přímo v Karlově Studánce, v její dolní části, 50m od hlavní komunikace. Dojezd autem a parkování je možné přímo ve skiareálu, další velké parkoviště je 200m od skiareálu. Do Karlovy Studánky vedou přímé autobusové spoje z velkých okresních měst a autobusová zastávka je 200m od skiareálu. Vlakové spojení je do Bruntálu nebo Vrbna pod Pradědem a odtud autobusovými linkami.
Vybavení a služby
Od letošní zimní sezóny nabízí skiareál novou prodlouženou sjezdovku o délce 540m a převýšení 110m. Je zde také nový vlek - dvoukotva Leitner. Sjezdovka je denně technicky upravována a při nedostatku sněhu technicky zasněžována. Přímo v areálu je restaurace s velkou terasou a občerstvením.
Rekreace a služby v okolí
V Karlově Studánce jsou tři restaurace, cukrárna, obchod s čerstvým pečivem z Karlovické pekárny, smíšené zboží a samoobsluha. V centru Karlovy Studánky (2 minuty od skiareálu ) je v rámci lázeňskéno komplexu relaxační bazén s teplou vodou a masážními tryskami. V rámci bazénu je finská a parní sauna a horké písky. Vedle bazénu je solná jeskyně a v odpoledních hodinách jsou k dispozici pro veřejnost lázeňské procedury. V areálu tenisových kurtů je možné bruslení na ledové ploše zajišťované Lázněmi Karlova Studánka.
TOPlist