České hory » Orlické hory » Skiareály » Skiresort Buková hora - Čenkovice

Skiresort Buková hora - Čenkovice

Místo: 
Čenkovice
Adresa: 
Čenkovice
Telefon: 
+420-724 290 022, 602 402 333
Web adresa:
www.ceskehory.cz/cenkovice
www.skibukovka.cz www.skicenkovice.cz
Sníh Nový sníh Typ sněhu Provoz
10 - 30 2 prachový provoz

Další informace: Sněhové zpravodajství české hory

nadmorska_vyska  nadmořská výška:  950 m.

Online kamera Online kamera Online kamera kamery v okolí

počasí Čenkovice počasí Čenkovice


Poloha a dosažitelnost
Skiareál Čenkovice se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině a je největším lyžařským centrem Pardubického kraje. Areál je snadno dostupný z hlavních silničních tahů Praha - Hradec Králové - Ostrava (I/11) a Brno - Svitavy - Lanškroun (I/43).
Vybavení a služby
Skiareál Čenkovice vám nabízí 4450m pravidelně upravovaných sjezdových tratí různých obtížností vybavených systémem technického zasněžování. Na své si zde přijdou pokročilí lyžaři i začátečníci, snowboardisté i rodiny s dětmi. O přepravu zákazníků bez dlouhého čekání ve frontách se postará dvousedačková lanová dráha a šest vleků s celkovou kapacitou přes 5 000 osob za ... více >>
Provozní doba
8:00 - 16:00 hod
Běžecké tratě
Milovníkům klasického lyžování je v areálu k dispozici více než 60km strojově upravovaných běžeckých tras. Jedná se zejména o běžecké okruhy na úpatí Bukové hory a dále hřebenovou cestu na Suchý Vrch a do Mladkova s napojením na další trasy Orlických hor.

Jsou zde 3 okruhy:
Zelená trať (17,5km): Převáží - Buková hora - Jeřáb - Červenovodské sedlo - Hvězda - odbočka pod Suchým vrchem (Suchý vrch) - pevnost Bouda - Mladkov.
Modrá trať (8,6km): Červenovodské sedlo - vrstevnicová cesta nad Červenou Vodou - sjezdové tratě Čenkovice - Jeřáb - Červenovodské sedlo.
Žlutá trať (8,3km): pevnost Bouda - vrstevnicová cesta nad Těchonínem - U tří pánů - Hvězda
TOPlist