Poloha a dosažitelnost

Lyžování v zimě, letní pobyt a příjemné ubytování v klidném prostředí, přesně to nabízí penzion Stará Celnice ve výšce 759m n.m. Penzion naleznete v malebném údolí horské osady Horní Albeřice asi 4 km od Horního Maršova ve východní části Krkonoš. Nově zrekonstruovaný objekt bývalé celnice nabízí ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Dostupnost autem až na vlastní parkoviště. V zimě doporučujeme sněhové řetězy. Autobusem do Horního Maršova a dále naší dopravou. Vlakem do Svobody nad Upou, dále autobusem do Horního Maršova.

  Vybavení a služby

Vybavení objeku: restaurace s barem, krbem a TV, sauna, venkovní terasa, WIFI připojení k Internetu, úschovna kol a lyží, parkování u objektu, dětský koutek, stolní tenis, trezor,pískoviště,zahradní jezírko a venkovní posezení s krbem. Dvou až čtyřlůžkové pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením (sprcha, WC) a TV. V zimní sezóně je na terase otevřen SKI BAR. Z baru je výhled přímo na vlek 720m se třemi sjezdovkami, takže si můžete užívat horkého nápoje a zároveň kontrolovat svoje děti na sjezdovce. Děti mohou využít dětský vlek, lyžařskou školku, nebo upravený svah pro sáňkování a bobování. Zdatnější lyžaři mohou vyrazit do nedalekých lyžařských center Pec pod Sněžkou nebo Jánské Lázně. Údolím a po přilehlých hřebenech vede řada upravovaných lyžařských tras. Penzion Stará Celnice dále nabízí lyžařské kurzy, zimní pobyty, školy v přírodě a letní pobyty školská zařízení nebo dětské sportovní a zájmové kolektivy za zvýhodněné ceny. V období od 1.5.-31.10. možnost pronájmu celého penzionu, s vlastním vařením, za výhodnou cenu. Podrobnosti na www.penzionstaracelnice.cz

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Horská osada Horní Albeřice leží v údolí stejnojmenného potoka asi 5km severně od Horního Maršova. Poblíž obce se nachází nejrozsáhlejší krasové území v Krkonoších. V minulosti se zde těžil vápenec a díky vzniklým lomům a jejich podmínkám se zde vyskytují vzácné druhy rostlin a živočichů. Lomy jsou vyhlášeny chráněnou přírodní památkou pod názvem Albeřické lomy. V kaverně bývalého Bischofova lomu je více než 100m dlouhá Hornoalbeřická jeskyně. Mezi další patří Krakonošova (50m) a Celní jeskyně. V Horních Albeřicích naleznete také starou pec na výrobu páleného vápna, která stojí u silnice (směr Lysečinská bouda).

Zpět


TOPlist
  Stará celnice Horní Albeřice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Stará celnice
Ceník ubytování a stravování