Poloha a dosažitelnost

Penzion RELAX (dříve Malý Semerink) byl kdysi proslaveným letoviskem, ležícím v lesích u dnešního nádraží Chřibská, asi 2 km severovýchodně od Horní Chřibské mezi Národním parkem Českosaské Švýcarsko a Lužickými horami.

  Vybavení a služby

První budova slouží k ubytování, nachází se zde také sauna. Ve druhé budově se nachází zázemí jídelny, restaurace s možností wifi připojení, školící místnost, a herna. Na venkovní ploše je zřízeno dětské hřiště,altán s grilem,víceúčelové hřiště, odstavná plocha na parkování vozidel a také plocha s ohništěm. Celková ubytovací kapacita objektu je 65 míst, z toho 14 pokojů dvoulůžkových, 7 pokojů třílůžkových, 4 pokoje čtyřlůžkové. Přistýlka je možná. Umístění je vhodné pro školy v přírodě, letní tábory a ozdravné pobyty. Krásné a klidné místo pro uklidňující RELAX.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Lyžování - asi 2km od Penzionu RELAX je lyžařský vlek s umělým zasněžováním (Horní Podluží), další vlek se nachází na Jedlové hoře (5km), k dispozici je půjčovna lyží a snowboardů a také lyžařská škola. Penzion RELAX se nachází mezi Národním parkem Českosaské Švýcarsko a Lužickými horami na turistické stezce, kde je možno podniknout mnoho krásných výletů po okolí, ale i na cyklostezce. V zimě je možné využívat turistické stezky jako stezky pro běžkaře. TIPY NA VÝLETY: Hrad Tolštejn, Jedlová Hora, Studenec, Mariina Vyhlídka, Tokáň, Vlčí Hora, Dymník a další krásné možnosti výletů po okolí jak v regionu Tolštejnského panství , tak regionu národního parku Českosaské Švýcarsko. Penzion RELAX se také přihlásil do členství Tolštejnského panství, kde se můžete zůčastnit hry Vandrování po Tolštejnském panství. V 5km vzdáleném Rumburku je krytá plavecká hala, Muzeum - Rumburské muzeum bylo založeno Humboldtovým spolkem 15.5.1902. Původně sídlilo v budově odborné textilní školy (dnešní zdravotnické). Roku 1929 byla textilní škola přesunuta do Varnsdorfu a do její budovy přesídlil městský úřad a okresní hejtmanství. O své místnosti muzeum přišlo okupací.Sbírky byly rozptýleny v několika budovách. Po 2.svět.válce muzeum získalo 1.patro Försterovy továrny na zpracování tkanin, založené roku 1847. Asi 6km leží město Varnsdorf - má Městské divadlo, v jehož prostorách se nachází Galerie D. V obci Rybniště je krásný, malebný rybníček o rozloze 4ha, bohatě zásobený rybami, kde po zakoupení rybářského lístku můžete rybařit.

Zpět


TOPlist
  Penzion Relax Rybniště
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Relax
Ceník ubytování a stravování