Poloha a dosažitelnost

Chata je umístěna na klidném místě v údolí Vejpálického potoka, na hranici Krkonošského národního parku, blízko zimního střediska Rokytnice nad Jizerou. Doprava na místo je možná autobusem či autem ze silnice E 14 Jilemnice - Jablonec nad Jizerou u železničního nadjezdu, odbočka směr Horní Dušnice. Parkování přímo u chaty, v zimě doporučujeme sněhové řetězy. Trasa: Z Poniklé po 3km odbočte pod železničním viaduktem doprava směr Horní Dušnice, po 4km odbočte před autobusovou zastávkou s vyvěšenou mapou Krkonoš po mostě přes potok prudce doprava a po panelové cestě přijedete přímo k chatě Vejpálka.

  Vybavení a služby

Ubytovací kapacita je 51 lůžek ve třinácti pokojích: 1/1 lůžkový, 2/5 lůžkové, 3/3 lůžkové, 4/4 lůžkové, 1/5 lůžkový a 1/10 lůžkový. Možnost apartmánu pro 10 lidí, včetně sociálního zařízení a vany. sociální zařízení: 5x sprchový kout, 3x umývárna, 7x WC. Sauna (kapacita15 míst) + vnitřní studený bazén, venkovní bazén (využíván pouze v létě), skákací trampolína, stolní tenis, grill, 1 x velká klubovna s krbem, 1 x malá klubovna, 2 x satelitní TV, lehátka, šipky, mnoho deskových her, 12 parkovacích míst. Plná možnost vlastního stravování. 1x velká kuchyň + velká jídelna, 1 x malá kuchyň + malá jídelna, 3 elektrické sporáky s troubou, 3 lednice, 2 varné konvice, 2 kávovary, 2 mikrovlnné trouby, nádobí. Prostorná terasa 100 m2 s krásným výhledem do údolí. Posezení ve společenské místnosti s barem a krbem. Stravování je možno zajistit přímo v rodinné restauraci ve Stromkovicích - 400 metrů.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Je také možno využít cykloturistické tratě. Nejbližší lyžařský areál je v Jablonci nad Jizerou (7km). Druhé nejbližší lyžařské středisko je v obci Poniklá(8km). Jestřabí v Krkonoších - 4km • Rezek - 2,5km • Vítkovice - rozptýlená horská ves, barokní kostel sv. Petra a Pavla z roku 1690, při silnici malá galerie a prodejna dřevěných hraček. • Zřícenina Nístějka - 5km zřícenina gotického hradu ze 14.století. Zbytky věže a hradního paláce. • Špindlerův Mlýn - náměstí - 12,5km • Labská přehrada - 11,5km • Jablonec nad Jizerou - 7 km - sjezdovky, veškerá občanská vybavenost • Poniklá - 7km - sjezdovky, restaurace, pošta, bowling, squash, koupaliště • Rokytnice nad Jizerou - 10km - skiareál, veškerá občanská vybavenost • Léčivá voda z místní kapličky - dle rozboru potvrzen příznivý účinek na ekzémy a alergie. Ke kapličce vede křížová cesta, v létě probíhá procesí.

Zpět


TOPlist
  Horská chata Vejpálka Stromkovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chata Vejpálka
Ceník ubytování a stravování