Poloha a dosažitelnost

- Chaty se nachází na samotě v klidné části Kněhyně obce Horní Bečva v Beskydech, které je zapsáno na listině chráněných památek a přírodních rezervací UNESCO. Jsou situovány cca 15 km od města Rožnov pod Radhoštěm, které je známé svým nejstarším Valašským muzeem v přírodě. . - Chaty obklopuje nádherná krajina, tiché a klidné prostředí na samotě, které je v letní sezóně ideální pro relaxaci a zároveň vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření apod. Jinak v zimě jsou k mání sjezdovky na Pustevnách (Radhošti) a na Horní Bečvě. . - Chaty mají vlastní parkoviště, venkovní posezení u každé z chat a venkovní sušák na prádlo + zastřešený přístřešek s vnitřním krbem pro 20 a více osob, sociálním zařízením a kuchyňkou, ohniště, kotlinku, udírnu, troubu (na sele nebo jiné) s elektrickým pohonem a menší gril. Pod střechou u větší chaty je pingpongový stůl. U chat se nachází hřiště na nohejbal, volejbal apod., 100m od chat se nachází tenisový kurt (pouze v obuvi na tenis a za vratnou zálohu). Možnost využití soukromé sauny. . - Chaty lze využít na rodinné oslavy, rodinnou dovolenou, firemní akce, oslavy, narozeniny, školení, soustředění pro sportovní kluby, tábory apod. . - Více foto naleznete na facebooku pod názvem Chaty Machovice. . - Máme také k pronájmu chalupu (150m od chat), která má kapacitu 40 osob. Více naleznete na chalupa-pod-bukovinami.cz, facebooku, e- chalupy nebo ceskehory pod názvem Chalupa pod Bukovinami. . -Prosíme ubytované, aby dodržovali rychlost 30km/h v naší obci Kněhyně, pohybují se zde malé děti!!! Děkujeme. . -!!!Navigace Vás může vést lesní cestou cca 1 - 1,5km před cílem, kde by jste mohli poničit svá auta, proto si raději nastudujte tento popis cesty (viz níže)!!! . -Z hlavní komunikace směrem od Rožnova pod Radhoštěm na Prostřední Bečvě za restauraci Zavadilka odbočte na první odbočce vlevo směr Pustevny a jeďte stále po komunikaci cca 2km. Cca po 2km odbočte vpravo (viz cedule na sloupě s nápisem Chalupa pod Bukovinami nebo zelené šipkové odrazky - následujte). Pokračujte cca 500m a až uvidíte menší kruhový objezd s tabulí s mapou a cedulí Chalupa pod Bukovinami, pojedete stále rovně, kde za ním pár metrů vpřed uvidíte vrbu a pod ní kapličku, u které se cesta rozdvojuje a zahnete doprava (aby jste nejeli lesní cestou, která vede doleva) a budete pokračovat cca 1 - 1,5km podle cedulí Chalupa pod Bukovinami nebo zelených šipkových odrazkách. Od Chalupy pod Bukovinami pokračujte stále do kopce cca 150m.

  Vybavení a služby

- První chata - 3 pokoje čtyřlůžkové, společenská místnost s televizí (CT1, CT2, CT24, CT4, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov), předsíňkou, chodbou a jídelním koutem s kuchyňskou linkou a vybavením (mikrovlnka, rychlovarná konvice, dvě lednice a elektrický sporák) + 3x kuchyňská utěrka, jar na nádobí, toro čistič a houbička + základní kuchyňské potřeby podle počtu lůžek (talíře, sklínky, hrnky, malé misky, příbory) + pánvičku, hrnce, velkou mísu, tácek, prkénko, nože, otvíráky, škrabku, vařečku, naběračku, cedítko apod. . . - Druhá chata - jeden pokoj dvojlůžkový (až čtyřlůžkový), jeden pokoj šestilůžkový, předsíň s televizí (CT1, CT2, CT24, CT4, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov), jídelní kout s kuchyňskou linkou a vybavením (mikrovlnka, rychlovarná konvice, dvouplotýnkový vařič a lednice) + 2x kuchyňská utěrka, jar na nádobí, toro čistič a houbička + základní kuchyňské potřeby podle počtu lůžek (talíře, sklínky, hrnky, malé misky, příbory) + pánvičku, hrnce, velkou mísu, tácek, prkénko, nože, otvíráky, škrabku, vařečku, naběračku, cedítko apod. . . - Pokud potřebujete speciální nože apod., přivezte si raději vlastní. . - Sociální zařízení: První chata - 3 koupelny se sprchovým koutem, umyvadlem a WC a 1 samostatné WC s umyvadlem. Druhá chata - 1 koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a WC a 1 samostatné WC s umyvadlem. - V každé koupelně je k dispozici malý ručník na ruce, tekuté mýdlo na ruce a na každém WC jedna role toaletního papíru a WC čistič. Ostatní potřeby do koupelny + více rolí toaletního papíru si musíte dovézt sami (jinak za poplatek). . . - Na Chaty Machovice možnost zajištění uzených žeber, kolen a dalších výrobků, které najdete na www. reznictvidobes. cz. Lze je objednat u nás 14 dnů předem, dovoz zajistíme na určitou hodinu (nejpozději však v 16:30 - řeznictví se zavírá v 16:00), za dovoz 200Kč. Objednat lze na po - so. . - Možnost dovezení vlastní bečky. Pokud potřebujete zapůjčit výčepní zařízení + sklo, za 1 den 150Kč, za 2 dny 200Kč, každý další den 50Kč. - Lze u nás objednat pouze bečku (výčep + sklo zdarma): . SVIJANY 11°, 13° - 30l, 50l . - Pokud si dovezete jinou bečku než Svijany, musíte si vzít i své vlastní výčepní zařízení. Neměníme nástavce!

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

-Dětské hřiště, volejbalové + nohejbalové hřiště apod. u chat, 100m od chat tenisový kurt, menší lyžařský vlek (v provozu pouze pokud je dostatek sněhu), možnost využití sauny. Sportovní vybavení je nutno vzít s sebou. . . -Valašské muzeum v přírodě cca 15km (Rožnov pod Radhoštěm) . -cyklostezka 3,3 km (Prostřední Bečva) - http://cyklistika.beskydy.cz/content/beskydy-turistika-cyklostezka-becva.aspx . -Výlety na Martiňák, Pustevny, Radhošť - pěší, kola, běžky. . -Možnost zapůjčení koloběžek na Pustevnách a Horní Bečvě. . -Jízdárna - Prostřední Bečva - 6km. . -Bowling - Prostřední Bečva Zavadilka - RETASO - 4km. . -lyžařské vleky: Pustevny 8km, Horní Bečva 9km (možnost objednání minibusu pro 9 osob)za příznivé ceny), Bílá 22km. . -koupání - Horní Bečva Přehrada 8km, koupaliště Hutisko - Solanec 8km, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm 15km . -krytý bazén Rožnov p.Radh. 15km . -Gibon park - lanové centrum + trampolíny Rožnov pod Radhoštěm . -Valašské muzeum v přírodě 15km . -Automobilové muzeum Tatra Kopřivnice 35km . -tenisová hala Rožnov p. Radh. 15km . -Blízká lyžařská střediska: Mečová, Kocianka, Rališka, Solisko, Kubiška, U Sachovy studánky, Pustevny, Pod Soláněm, Soláň - Karolínka, Soláň - Bzové, Soláň sedlo a vrchol, Třeštík – Celnica, Mezivodí, Na Čele - Ostravice.

Zpět


TOPlist
  Chaty Machovice Horní Bečva, Kněhyně
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chaty Machovice
Ceník ubytování a stravování