Poloha a dosažitelnost

Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd v údolí, kterému se kdysi říkalo dolina Urgatina. Svou rozlohou 82km2 patří mezi největší obce v ČR. Svými přírodními krásami, vybavením a pohostinností se řadí mezi významná střediska lyžařského a turistického ruchu. Nákupy - nejbližší obchod s potravinami leží 5 minut chůze od naší chaty, otevřeno i v sobotu a neděli, ve stejném místě také trafika, řeznictví, ovoce a zelenina. Nejbližší čerpací stanice se nachází přímo v obci (do 10 minut autem).

  Vybavení a služby

Po vstupu do chaty se nacházíte v předsíni, kde je množství úložných prostor a zároveň dostatek místa na uložení vašich kol, popř. lyží. Další dveře vedou do obývacího pokoje s krbem, pohovkou, jídelním stolem a televizí (9 českých programů, možnost připojit USB Flashdisk- přehrávání fotek, popř. filmů). Právě z tohoto pokoje se vchází do plně vybavené kuchyně (plynový sporák, elektrická trouba, lednička, varná konvice, základní nádobí), do koupelny s WC a sprchovým koutem a po schodech nahoru do podkroví. Podkrovní prostory jsou prosvětleny vikýřem s dvěma okny směřujícími k lesu. Je zde velká manželská postel, dvě samostatná lůžka a skříňky pro uložení oblečení. Žádný problém nečiní ani poskytnutí dětské postýlky. Možnost přistýlky je dole v obývacím pokoji, kde se dá rozložit pohovka a získat tak další dvě lůžka. Pro zachování plného komfortu však chatu doporučujeme pro rodinu s dětmi. Domácí zvířata jsou tolerována.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Wellness hotel Tatra je vzdálen cca. 10 minut chůze. Dalšími hotely s nabídkou Spa a Wellness jsou Hotel Lanterna (do 15 minut autem) a Hotel Horal (asi 20 minut autem). Tyto nabízejí vše od masáží, whirlpoolů a fitness až po bazén s termální úpravou vody. Sport - ve Velkých Karlovicích byla nově vybudována cyklostezka Bečva, vedoucí kolem stejnojmenné řeky až do města Vsetín. Pro příznivce horských kol jsou samozřejmě k dispozici kilometry značených cyklotras, popř. turistických stezek. Nedaleko od chaty se nachází zrekonstruované venkovní koupaliště se solárním ohřevem vody. Není problém zahrát si golf, squash (hotel Horal), bowling (Pepicentrum), minigolf (hotel Tatra) ani tenis, popřípadě navštívit lanové centrum (Horal). V zimě je po celé obci vybudováno několik upravovaných běžeckých tras. Nedaleko chaty se nachází Karlovské muzeum s trvalou expozicí týkající se řemeslného a kulturního života prvních Karlovjanů.

Zpět


TOPlist
  Chata Iveta Velké Karlovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Iveta
Ceník ubytování a stravování