Poloha a dosažitelnost

Svojí polohou, dostupností i nadmořskou výškou je Šerlich ideálním výchozím místem a patří k nejzajímavějším místům Orlických hor - na Velkou Deštnou (vzdálená asi čtyři kilometry), do národní přírodní rezervace Bukačka (necelý kilometr), k Šerlišskému mlýnu (1,5km), dále na Sedloňovský černý kříž (3km) nebo na Vrchmezí (5km). K oblíbenosti přispívá i zázemí Deštného v údolí. V letní sezóně se zde sjíždí několik cyklobusů, v zimní sezóně pak několik linek pro běžkaře.Nový lyžařský vlek pouze přes cestu, sedačková a kabinková lanovka, tři sjezdovky různé obtížnosti. Přímo u chaty napojení na upravované běžecké tratě a v létě cyklistické tratě.

  Vybavení a služby

V objektu v prvním patře jsou tři ložnice s povlečenými lůžky pro 10 osob, posezení s TV,satelit, připojení k internetu. V přízemí vybavená kuchyň, mikrovlnná trouba, lednice, mrazák, indukční vařič, rychlovarná konvice, kuchyňský inventář. Dětská jídelní stolička, hračky. Koupelna se sprchovým koutem, dvě umyvadla, wc, pračka. Druhé wc s umyvadlem také v přízemí. Jídela a letní uzavřená terasa. Na chodbě kotel na dřevo (dřevník v chalupě), elektrokotel. V létě posezení venku na dřevěné terase. Pro děti houpačka s prolézačkou, pískoviště.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Restaurace 300m, autobusová zastávka 30m. Přechod do Polska. Pošta, bankomat, benzinová pumpa, obchod s potravinami, pekařství-Deštné.

Zpět


TOPlist
  Chata Hájenka
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Hájenka
Ceník ubytování a stravování