Poloha a dosažitelnost

Horská chata Anna se nachází v klidném prostředí chatové oblasti Annín. Přístup k chatě je ze státní silnice Šumperk - Jeseník. Autobusová zastávka (Kouty nad Desnou - pošta) je vzdálena od chaty 800m, železniční zastávka (Kouty nad Desnou - nádraží) je ve vzdálenosti 900m. Parkování vozidel v letním období je na parkovišti přímo u chaty, v zimním období, při velkém množství sněhu, je od chaty vzdáleno 100m.

  Vybavení a služby

Chata Anna k pronájmu poskytuje možnost ubytování pro 1 až 6 osob v celkem 3 ložnicích. Ložnice a pokoje: 2x dvoulůžková ložnice (4 osoby), 1x rozkládací gauč v obývací místnosti (2 osoby). Sociální zařízení: 1x koupelna se sprchových koutem, 1x WC. Vytápění: Krbová kamna s cetrálním vytápěním na dřevo. Stravování- Plně vybavená kuchyně, mikrovlnka, konvice, lednička v chatě, dále restaurace a hotel Dlouhé Stáně, restaurace Pod Sedlem a restaruace v areálu Kouty, pivnice u Colomba (od 700m do 1,5km od chaty). Doprava, parkování: Místo až pro 3 - 4 vozy přímo u chaty. V zimních měsících bývá zpravidla cesta přístupná rovněž. Je ale možné, že při větší sněhové nadílce bude nutno zaparkovat cca 100m od chaty na parkovišti pod kopcem. Objekt není příliš velký (pro 4 - 6osob), od lesa je vzdálen asi 50m a lze přijet autem přímo k chatě. Rekreantům je k dispozici menší veranda se vstupem na WC a do předsíně. Od chodbičky po pravé straně stojí sprchový kout + umyvadlo + zrcadlo, rovně pak kuchyň, kde je sporák na Propan Butan,lednice a mikrovlnná trouba,kuchyňská linka s veškerým nádobím a kuchyňský dřez (teplá i studená voda). Dále se vchází do obývacího pokoje s kamny na dřevo, barevnou televizí se satelitním TV příjmem, sedací soupravou. Z obývacího pokoje se dostanete do dvou malých dvoulůžkových ložnic. Vybavením chaty jsou také krbová kamna (s centrálním vytápěním) na dřevo. Rovněž z obývacího pokoje můžete vyjít na terasu s dvorkem a posezením (plastový nábytek se slunečníkem), s venkovním krbem a udírnou. Na dvorku dále narazíte na venkovní sprchu.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Chata „Anna“ se nachází v nádherném přírodním prostředí jesenických hor kde převažují jehličnaté lesy, které jsou součástí CHKO Jeseníků. Obec Kouty nad Desnou je součástí obce Loučná nad Desnou, která je od okresního města Šumperk známého největšími čarodějnickými procesy u nás vzdálená cca 20Km. Kousek od chaty protéká řeka Hučivá Desná, vynikající místo k osvežení v letních měsících. Přímo z chaty je nádherný výhled na šestisedačkovou lanovku, která vás vyveze až k přečerpávací turbínové elektárně Dlouhé Stráně. Nejbližší okolí chaty nabízí mnoho využití turistických, cykloturistických a běžeckých tras, V Loučné nad Desnou, Rybářská Bašta - možnost výlovu kaprů, vedle využití dětského hřiště s různými průlezkami, pískovištěm a dřevěným prolézacím Hradem. Poblíž hřiště se nachází i skeibortové dráhy pro děti. 10km od chaty leží obec Velké Losiny(papírna,lázně,zámek,termální koupaliště). Výlety, atrakce, zábava - lyžařský areál KOUTY (www. kouty. cz) - v zimě sjezdovky, běžkařské trasy, 6ti sedačková lanovka. Největší areál na Moravě! v létě bikepark, discgolf, koloběžky, in - line trasa, nordic walking (1,3km) - rybařská bašta Loušná nad Desnou - možnost vlastního lovu (7km) - exkurze Dlouhé Stráně - největší přečerpávací elektrárna ve střední evropě (3km) - termální koupaliště Velké Losiny (10km) - letiště Šumperk - vyhlídkové lety (25km) - čarodějnická stezka (Šumperk, Velké Losiny) - zámek Velké Losiny (12km) - ruční papírna Velké Losiny (10m) - cyklo a pěší výlety - Červenohorské sedlo, Praděd, Šerák, Keprník... - ideální místo pro houbaření, rozsáhlé lesy přímo v místě - jeskyně Na pomezí, Na špičáku (25km) - veteran muzeum/ZOO park Rapotín (18km) - billiard Hotel Červenohorské sedlo (cca 10km) - horské minikáry - Kouty nad Desnou (v 1,5km) - paintball KMsport - Loučná nad Desnou (cca 3 km) - sauna a solárium Červenohorské sedlo (cca 10 km) - vyjížďky na koních: Ranch M Jeseníky - Velké Losiny (cca 15km) - vodopády na Borovém potoce - větrná elektrárna - Mravenečník

Zpět


TOPlist
  Chata Anna Kouty nad Desnou
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Anna
Ceník ubytování a stravování