Poloha a dosažitelnost

Chalupa je umístěna 3 km od městečka Nejdek a 15km od Karlových Varů na samotě uprostřed krásných lesů jako stvořena pro pobyt například škol v přírodě, sportovních soustředění či oslav narozenin a svateb.

  Vybavení a služby

V objektu naleznete tři ložnice o celkové kapacitě 25 lůžek 13/5/7 , velkou plně vybavenou kuchyň s plynovým i elektrickým sporákem, společenskou místnost s televizorem, oddělená dámská a pánská sociální zařízení a sprchy. V případě zájmu je možné využít i třináct lůžek vedlejší budovy 9/5. Máme vlastní volejbalové hřiště, malou tělocvičnu a ohniště. V zimním období vlastní 80m dlouhý dětský lyžařský vlek umístěný na mírném svahu jako stvořený pro začátečníky.

  Rekreace a služby v okolí

V zimním období je 200m od chalupy udržována běžkařská magistrála směrem na Pernink, Blatnou, Boží dar nebo třeba na okruhy po SRN. V létě je okolí jako stvořeno pro jízdu na horských kolech nebo procházkách po okolí, kde si i vášnivý houbař přijde na své. Pokud počasí nic z tohoto nedovolí, pak je k dispozici tělocvična se stolem na stolní tenis a automat na šipky. . A co říká pověst: O VYSOKÉ JEDLI A ZALOŽENÍ NEJDKU Kdysi dávno zabloudil v krušnohorských lesích lovec z loketského hradu. Dlouhé hodiny si namáhavě klestil cestu neschůdnou divočinou. Blížil se již večer. Na pokraji zoufalství lovec vyšplhal na vysokou jedli, aby se porozhlédl, kudy z lesa ven. Ke své radosti spatřil v údolí vysokou kamennou věž s novou šindelovou střechou. S úlevou se zbloudilý vydal směrem k věži, v její blízkosti se však stal obezřetným, neboť jej napadlo, že by se mohlo jednat o sídlo loupeživých rytířů. Připlížil se nepozorovaně až těsně k hrádku a stal se s hrůzou očitým svědkem vraždy. Na ochoz byl vyvlečen spoutaný člověk, probodnut mečem a poté svržen do hlubin. Jak jen nejrychleji mohl, pospíchal otřesený lovec údolím Rolavy na Loket, aby tam podal zprávu o zločineckém hnízdě v lesích hradního pána. Ten pak neprodleně vydal svým ozbrojencům příkaz hrádek dobýt, zničit a lupiče zajmout. Zlotřilci však včas zjistili blížící se vojenskou družinu a uprchli, takže jejich pevnost byla dobyta bez krveprolití. Aby místo již nikdy nemohlo skrývat útočiště vyvrhelům lidské společnosti, byly v údolí vykáceny lesy a na příkaz loketského purkrabího založena usedlost, nazvaná podle nově pokryté střechy hradní věže NEJDEK /dle něm.Neudeck/. Místo, odkud zbloudilý lovec spatřil věž, nese do dneška jméno Vysoká Jedle.

Zpět


TOPlist
  Chalupa Vysoká Jedle Nejdek
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Vysoká Jedle
Ceník ubytování a stravování