Server České hory  Poloha a dosažitelnost

Staré přísloví říká : "Všechny cesty vedou do Říma". Nuže, možná také,...všechny cesty vedou do Dolní Moravy, střediska zimních sportů, území klidu, pohody, do kraje, jehož charisma je blízké a známé všem vyznavačům sjezdového lyžování, milovníkům bílé stopy i skalním "zimním" tulákům.

Ať už pojedete z Brna, Olomouce nebo Pardubic po silnici č.43, 35 či 11 , je to příjemně únosné jak pro řidiče, tak i spolujezdce. Doba jízdy nepřesahuje 2 hodinky a jste u nás. Nezapomeňte na komunikaci 312 v obci Červený Potok odbočit u kostelíka směr Dolní Morava a tam nás najdete až v závěru obce.

Vy, kteří zde nejedete poprvé, budete zajisté překvapeni nově zrekonstruovanou příjezdovou komunikací od odbočky v Červeném Potoce až po koncové parkoviště Dolní Moravy, které se nachází přímo pod areálem SKI centrum SNĚŽNÍK. Určitě oceníte perfektní kvalitu nového povrchu vozovky, směle vedený nadjezd nad železniční tratí, dopravní značení celého úseku i drobné technické stavby ( propustky, mostky, ochranné prvky, aj.), které ve svém souhrnu povyšují bezpečnostní parametry komunikace i komfort jejího využívání.

  Vybavení a služby

Návštěvníci Dolní Moravy jistě ocení nové turistické informační centrum (TIC), ležící v těsném sousedství nového parkoviště. V současné době je otevřeno denně mimo pondělí a středu, vždy od 8.30 - 16.30 h. Provozovatel TIC zde zajišťuje komplexní informační servis, k dispozici jsou již nyní nově vybudované WC s hygienickým zázemím a automat na teplé nápoje. Naše děvčata Vám dokáží podat úplné informace o provozu lyžařského střediska SKI centrum SNĚŽNÍK, poradí Vám s ubytováním, v zimním období mají vždy aktuální sněhový servis, spojení s Horskou službou a vedením lyžařského střediska.

Bezplatné parkování. Parkoviště má statut "parkoviště s organizovaným stáním".

Skiareál nabízí dvě 4 sedačkové lanovky a pro malé návštěvníky dětský ráj s pohyblivým pásem, kolotočem a 2,5km dlouhou sáňkařskou dráhou.

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Jeseníky
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Jeseníky
Stav sněhu v lyžařských střediscích